10:19
PRAHA/NEW YORK - Jiří Tlustý přispěl ve čtvrtečním utkání NHL jedním gólem k výhře Caroliny nad Buffalem 3:2 v prodloužení. V přímém souboji o osmé místo v tabulce Východní konference se Tlustý prosadil ve 27. minutě, kdy svou šestou trefou v sezoně vyrovnal na 1:1. Sabres se v polovině zápasu dostali opět do vedení, domácí však už za necelé dvě minuty znovu srovnali krok. O výhře Caroliny ve 26. sekundě nastaveného času Jamie McBain.

Jiří Tlustý (19) se raduje z branky. foto: ČTK

Hurricanes tak poskočili v tabulce na sedmou příčku o bod před New York Rangers, kteří podlehli 1:3 Minnesotě. Na deváté Buffalo mají náskok tří bodů. "Když se podíváte na tabulku a na soupeře, s nimiž hrajeme, je to jako by play off už začalo. Každý bod je teď důležitý," prohlásil útočník Caroliny Erik Cole. "V ideálním případě bychom vyhráli v základní hrací době. Takhle i Buffalo získalo bod. Ale hráli dobře a asi si ho zasloužili," doplnil brankář Cam Ward.

CAROLINA 3:2PP BUFFALO

Třetí výhru za sebou vychytal brankář Michal Neuvirth z Washingtonu. V duelu se St. Louis zlikvidoval 25 z 27 střel a jeho tým zvítězil 3:2. Neuvirth si připsal 21. výhru v sezoně a vytvořil klubový rekord mezi nováčky v brance Capitals, kam se vzhledem k počtu odchytaných zápasů stále řadí. Vítězný gól vstřelil v 55. minutě Jason Arnott, nová posila z New Jersey.

Washingtonu se začíná rychle vyplácet, v minulém utkání s New Yorkem Islanders v poslední minutě základní hrací doby přihrál na vyrovnávací gól a Capitals pak zvítězili v prodloužení. "Má na ledě jinou roli, než jakou plnil po většinu letošní sezony v New Jersey a myslím, že je z toho nadšený," řekl kouč Bruce Boudreau na adresu šestatřicetiletého veterána, pro něhož jsou Capitals pátým klubem během sedmnácti sezon v NHL. V týmu má zastat pozici lídra druhé útočné formace.

NOČNÍ VÝSLEDKY

Boston - Tampa Bay 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky: 27. Kampfer, 57. Lucic (Krejčí) - 25. Brewer. Střely na branku: 28:28. Diváci: 17.565.

NY Rangers - Minnesota 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Branky: 4. Avery (Prospal) - 25. Brodziak, 33. Wellman, 49. Bouchard (Havlát). Střely na branku: 41:19. Diváci: 18.200.

Philadelphia - Toronto 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky: 6.a 28. Versteeg - 7. Kulemin, 40. Phaneuf, 56. Boyce. Střely na branku: 30:33. Diváci: 19.811.

Washington - St. Louis 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)
Branky: 24. Hannan, 27. Bäckström, 55. Arnott - 12. Steen, 26. Crombeen. Michal Neuvirth odchytal za Washington celý zápas, z 27 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 92,6 procenta. Střely na branku: 30:27. Diváci: 18.398.

Carolina - Buffalo 3:2 v prodl. (0:0, 2:2, 0:0 - 1:0)
Branky: 27. Tlustý, 32. Larose, 61. McBain - 25. Montador, 31. Boyes. Střely na branku: 24:29. Diváci: 15.213.

Florida - Montreal 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Branky: 6. Gill, 9. A. Kosticyn, 25. Desharnais, 44. Eller. Tomáš Vokoun odchytal za Floridu 9 minut, ze 3 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 33,3 procenta. Střely na branku: 30:31. Diváci: 19.722.

Edmonton - Columbus 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Branky: 13. Gagner, 17. Hall, 21. Eberle, 60. Cogliano - 22. Calvert, 56. Upshall. Střely na branku: 38:28. Diváci: 16.839.

Atlanta - Ottawa 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
Branky: 47. Byfuglien - 3. Greening, 42. Butler, 52. Foligno. Střely na branku: 43:27. Diváci: 10.461.

Vancouver - Nashville 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)
Branky: 42. Geoffrion, 58. Hornqvist, 60. Legwand (Erat). Střely na branku: 29:29. Diváci: 18.860.

Los Angeles - Phoenix 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka: 53. Stoll. Střely na branku: 18:25. Diváci: 18.118.

San Jose - Detroit 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky: 4. a 24. Heatley, 56. Marleau - 19. Holmström. Střely na branku: 28:27. Diváci: 17.562.

"Hodně se mezi sebou na střídačce bavíme. Pokud v tom budeme pokračovat, naše souhra se ještě určitě bude zlepšovat," je přesvědčen Arnott, jenž vstřelil vítězný gól poté, co zužitkoval přihrávku Alexandra Sjomina při přečíslení dva na jednoho.

Po dvouzápasové pauze a poprvé od uzávěrky přestupů, kdy se spekulovalo o jeho výměně, nastoupil v brance Floridy Tomáš Vokoun. V duelu s Montrealem v ní však vydržel jen devět minut, během nichž inkasoval dva góly ze tří střel a kouč Peter DeBoer jej vystřídal. Panthers nakonec podlehli 0:4 a připsali si pátou porážku z posledních šesti zápasů.

"Z gólů Tomáše neviním," ujišťoval po utkání DeBoer. "Myslím, že ani jednu z těch střel nemohl vidět. Prostě jsem se pokusil dát týmu nějaký impulz. Nedáváme víc než dva nebo tři góly za zápas, takže za stavu 0:2 jsem musel něco udělat, abychom už neinkasovali. Bohužel to stejně nepomohlo," řek DeBoer.

Florida vyhrála jen pět z uplynulých dvaceti utkání, v tabulce Východní konference klesla na třináctou příčku a s největší pravděpodobností už desátý rok po sobě nepostoupí do play off. Naopak Canadiens si upevnili šestou příčku a zvýšili svůj náskok na deváté Buffalo na 11 bodů.

Brankář Carey Price pochytal všech 30 střel a připsal si sedmé čisté konto v sezoně. Tolik nul naposledy v brance Canadiens vychytal v ročníku 2001-2002 José Theodore. "Cítil jsem se dnes v brance skvěle. Myslím, že jsme podali velmi dobrý výkon, jak v útoku, tak v obraně," pochvaloval si Price.

Na sedm zápasů prodloužili svou vítěznou sérii hokejisté Bostonu, kteří porazili Tampu Bay 2:1. Vítězný gól vstřelil čtyři minuty před koncem třetí třetiny Milan Lucic, který využil závaru před brankou a přesnou střelou z úhlu dopravil puk do odkryté klece. Asistenci u rozhodující trefy si připsal i český útočník David Krejčí, který v brankovišti odvedl černou práci. "Snažil jsem se jenom najít puk v té změti těl. Věděl jsem, že nemá cenu se do toho chumlu pouštět, prostě jsem si počkal a vyplatilo se," popsal klíčový moment Lucic, který zaznamenal 28. gól v sezoně.

Naděje na postup do play off se začínají rozplývat hokejistům Atlanty, kteří podlehli předposlednímu týmu celé NHL Ottawě 1:3. Hráči Thrashers v zápase promarnili tři samostatné nájezdy a brankář Senators Craig Anderson díky 42 zákrokům vychytal čtvrtou výhru z šesti zápasů poté, co byl minulý měsíc vyměněn z Colorada.