Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

7:00
MEXICO CITY - Těžko uvěřitelných zhruba šedesát vteřin zažili všichni zúčastnění během osmifinále mexického poháru mezi Tolukou a Morelií Monarcas. Tři domácí fotbalisté se nechali během této krátké doby vyloučit, přesto až do penaltového rozstřelu živili naději na postup.

Karetní mariáš při osmifinále mexického poháru Toluca vs Morelia Monarchas. foto: youtube.com

Domácí tým přes hodinu spokojeně mířil do čtvrtfinále domácího poháru. Toluka vedle po půlhodině hry už 2:0, ještě do poločasu ale hosté snížili. V 65. minutě hry Monarcas vyrovnali a začalo drama.

Kouč Toluky prostřídal, přece jen jeho tým byl favoritem na postup. Jenže v 82. minutě se všechny plány sesypaly jako pověstný domeček z karet.

Vše odstartoval naprosto zbytečný a hloupý faul Jesúse Mendeze, za který dostal domácí záložník druhou žlutou kartu a musel pod sprchy. Tam ale nezamířil sám.

Začátek karetního mariáše cca v čase 10:20 minuty

Pro předčasný odchod do kabin si zaběhl přes 50 metrů také jeho parťák Alfredo Talavera, který protestoval tak důrazně, že schytal taktéž druhou žlutou (tu první přitom za zdržování o dvě minuty dříve!).

To už horkokrevní Mexičané nevydrželi a začali hodně aktivně „najíždět“ do hlavního sudího Miguela Angela Florese. Ten se ale jejich ataků nezalekl a tasil rovnou červenou pro Enriqueho Triveira.

Všichni tři museli opustit hřiště, domácí pak v osmi lidech ubránili remízu až k penaltovému rozstřelu. Zde se ale nejvíce projevila absence brankáře Talavera, kterého nahradil mezi třemi tyčemi obránce Carlos Esquivel, hrdinou dne se ale nestal, hosté své penalty s přehledem proměňovali, naopak domácí zahodili proti Sebastianu Sosovi všechny tři své pokusy.