15:08
CAGLIARI - Fotbalisté Interu Milán se po dvou ligových duelech bez gólu konečně dočkali vstřelené branky a v Cagliari zvítězili 1:0. Branku zaznamenal kamerunský kanonýr Samuel Eto'o, jenž se tak domácím fanouškům pomstil za rasistické chorály, kvůli kterým byl zápas po třech odehraných minutách přerušen.

Cagliari - Inter (Eto´o střílí branku). foto: Reuters

Inter v předchozích dvou ligových zápasech prohrál s AS Řím a uhrál bezbrankovou remízu s Juventusem. Dnes proto potřeboval již naplno zabrat, aby se alespoň dotáhl na městského rivala AC.

GÓL ETO´A DO SÍTĚ CAGLIARI:

Ze střeleckého trápení Inter v 39. minutě vysvobodil Eto'o, který se stahovačkou uvolnil na hranici pokutového území a ranou k tyči zařídil vítězný gól. Eto'o tak jen potvrdil svou velmi dobrou střeleckou formu, neboť zaznamenal již desátý gól v devíti odehraných zápasech sezony.

Z této branky však měl obzvlášť radost, jelikož si zlepšil náladu po rasistických urážkách od příznivců Cagliari. Rozhodčí se chování fanoušků rozhodl netrpět a poprvé využil pravidlo, že v případě rasismu může zápas přerušit nebo ukončit. Toto pravidlo vešlo v platnost před dvěma lety, kdy fandové Juventusu rasisticky uráželi jiného tehdejšího hráče Interu Maria Balotelliho.