16:29aktualizováno  17:01
PRAHA - Fotbalisté Sparty hostili v rámci 12. kole nejvyšší tuzemské soutěže Příbram a po prvním poločase vedli nad rivalem 2:0, přestože hosté byli aktivnější a tvořivější. Letenským, kteří nakonec zvítězili 4:0, ale pomohl na koně příbramský gólman Aleš Hruška.

Aleši Hruškovi propadl míč po střele Karavajeva. foto: repro video

Běží 17. minuta zápasu Sparty s Příbramí a hostující brankář Aleš Hruška vychytá v rychlém sledu gólové šance Juliše a Lafaty, jenže jakmile se časomíra přehoupne do minuty osmnácté a zpoza vápna napřáhne Karavajev, jako kdyby muž s reprezentačními zkušenostmi své řemeslo zapomněl.

Prudká střela ruského beka Sparty, která ale míří přímo do jeho náručí, proklouzne Hruškovi „košem“ a mezi nohama až do sítě. „Velká hrubice, tohle musí chytat. A je jedno, že si zákrok nezajistil,“ kroutí o přestávce duelu ve studiu O2 Sport hlavou expert a trenér František Straka.

„Prostě na chvíli vypnul koncentraci. Předtím čaroval, Příbram podržel a poté na chvíli vypne mysl, přilétne mu z dálky míč, který celou dobu vidí a už přemýšlí, kam jej rozehraje. No a tahkel tod padne,“ přidal se bývalý ligový útočník Petr Mikolanda.

29.října 2016 v 16:36, příspěvek archivován: 29.října 2016 v 16:37

VIDEO - Sparta - Příbram: Hruška jako cedník – pustil snadnou Karavajevovu střelu https://t.co/0qvglrws0t #soccer #kiks #SpartaPribram

Pro Hrušku, který patří dlouhodobě mezi nejlepší ligové brankáře, to není první takový kiks. Podobný gól inkasoval v srpnu i na Slavii, ještě v dresu Mladé Boleslavi daroval před dvěma lety gól mizernou rozehrávkou Dukle.

„I kdyby skočil...Míč mi propadl mezi nohama, 1:0 pro Spartu, konec zápasu. Kdo v bráně nestál, tak tomu asi nebude rozumět. Ale je to hrubá chyba, nechci se vymlouvat,“ smutnil zkušený gólman v rozhovoru pro iDnes.cz.

Spartě úvodní gól hodně pomohl, jelikož byli poté hosté lepším týmem na hřišti. V závěru první půle ale po další chybě - tentokrát obránců - zvýšil vedení domácích z brejku Lafata. Stejný hráč po změně stran završeným hattrickem rozhodl o triumfu domácích v poměru 4:0.