VIDEO Skandál v Příbrami. Čtvrtý rozhodčí byl při zápase opilý. O půli ‚střídal‘

19:15aktualizováno  19:42
PŘÍBRAM - Vrávoral, zmateně pobíhal, neudržel se na nohou. Fanoušci se baví, ale fotbalová liga má obří ostudu. Marek Pilný, čtvrtý rozhodčí prvoligového utkání v Příbrami, byl namol opilý. Poznali to diváci na tribunách i u televizí.

Opilý čtvrtý sudí Marek Pilný na příbramské střídačce. foto: Reprofoto

„O situaci v Příbrami samozřejmě víme a ve čtvrtek na komisi rozhodčích s tím budeme zabývat. O dalších krocích pak budeme informovat,“ sdělil předseda komise rozhodčích Miroslav Tulinger.

Sotva začal zápas mezi Příbramí a Slavií, bylo jasné, že se čtvrtým sudím není něco v pořádku.

Skleněné oči, sotva stál na nohou. Po pár minutách spadnul u kamery, vypadávaly mu stopky z kapsy, držel v ruce zápis a kopíroval pohyb pomezního rozhodčího. Chvílemi byl přímo před domácí lavičkou, příbramští náhradníci se mohli potrhat smíchy.

Když spadl na zem, tak ho příbramští funkcionáři v čele s Romanem Rogozem vzali na lavičku a důrazně mu cosi vysvětlovali.

„Stydím se za něj, tohle je ostuda,“ řekl bývalý sudí Robert Henn, který v televizním přenosu O2 Sport byl v roli spolukomentátora. „Nějak to nechápu a nevím moc, co k tomu říct,“ přidal se Luděk Zelenka, bývalý prvoligový fotbalista, při hodnocení kola v České televizi.

„Je pro mě nepochopitelné, jak se to může stát. Sudí musí ve stejnokroji dorazit dlouho před duelem, všechno se kontroluje, navíc je tam delegát. Nejde mi prostě do hlavy, jak se mohl v tomto stavu dostat čtvrtý sudí až do zápasu,“ dodal Zelenka.

V samotném utkání domácí po půlhodině prohrávali 0:3 a když poté poprvé střídali, tak to místo Pilného řešil pomezní Pavel Vlasjuk. Pilný byl „uklízený“ pod stříškou na lavičce mezi oběma střídačkami.

Podle svědků na stadionu nevypadá v optimální kondici ani brankový rozhodčí Jiří Jech. Pilný už do druhého poločasu nenastoupil a tak všechna jeho administrativa definitivně padla na Vlasjuka. Slavia nakonec vyhrála v Příbrami 3:1.