15:41aktualizováno  18:00
PRAHA/LONDÝN - Hlavní město ostrovního království je na nohou. Fotbalisté Tottenhamu neuvěřitelným obratem dobyli pevnost jménem Emirates Stadium. Ve 14. kole anglické Premier League dokázali vyhrát svěřenci kouče Redknappa na půdě Arsenalu 3:2, přestože v 50. minutě prohrávali 0:2 a "kanonýři" zápasu dominovali. Tomáš Rosický odehrál poslední čtvrthodinku.

Arsenal - Tottenham. foto: Reuters

Domácí fotbalisté se mohli dostat alespoň na pár hodin do čela soutěže a za svým snem vykročili rázně. V 9. minutě otevřel účet zápasu po nádherné kolmici od stopera Koscielnyho a nevydařeném ofsajd-systému hostí Nasri.

DÁLE ČTĚTE - VIDEO: Šok. Čech opět inkasoval a Chelsea padla na půdě outsidera!

Ten si chytře poradil i s vyběhnuvším gólmanem Gómezem. O osmnáct minut později založil rychlý brejk Fábregas, z hranice vápna odcentroval Aršavin a Šamach zvýšil na 2:0.

GÓL TOTTENHAMU NA 1:2:

V tu chvíli se Arsenal vyhříval na prvním místě průběžné tabulky a hosté by zralí na ručník. Jenže v poločasové přestávce nejspíše prolétnul kabinou "kohoutů" pořádný průvan a ve druhé půli se začaly dít na hřišti věci. V 50. minutě snížil momentálně nejžádanější artikl na přestupové burze - Gareth Bale.

Nadějný Velšan se objevil nezvykle na pravé straně útočné vozby Tottehnamu a krásnou šajtlí po přiťuknutí Van der Vaarta snížil - 2:1. V 67. minutě bylo vyrovnáno. Fábregas zahrál ve zdi rukou a jelikož stál v pokutovém území, musela následovat penalta. S tou si Van der Vaart s přehledem poradil.

VYROVNÁNÍ TOTTENHAMU NA 2:2:

Definitivní k.o. dostali domácí v 86. minutě. Koscielny zbytečně fauloval u půlící čáry. K přímému kopu se postavil hrdina zápasu Van der Vaart a svým centrem našel přesně hlavu Kaboula - 2:3. V té chvíli již byl na hřišti český záložník Tomáš Rosický. Se svými spoluhráči se již na odpovědi nezmohli, přestože se v nastavení dostal ke slibné střele.

Goméze ale bombou z dálky nepřekonal a hosté mohli oslavil první vítězství na půdě úhlavního rivala od roku 1993. Tottenham vyhrál na půdě "Velké čtyřky" Arsenalu, Chelsea, Liverpoolu či Manchesteru United po 68 duelech.