20. listopadu 2010 15:41, aktualizováno  Lidovky.cz > Sport > Fotbal

• 2Diskuse
Arsenal - Tottenham. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Arsenal - Tottenham. | foto: Reuters
PRAHA/LONDÝN Hlavní město ostrovního království je na nohou. Fotbalisté Tottenhamu neuvěřitelným obratem dobyli pevnost jménem Emirates Stadium. Ve 14. kole anglické Premier League dokázali vyhrát svěřenci kouče Redknappa na půdě Arsenalu 3:2, přestože v 50. minutě prohrávali 0:2 a "kanonýři" zápasu dominovali. Tomáš Rosický odehrál poslední čtvrthodinku.

Domácí fotbalisté se mohli dostat alespoň na pár hodin do čela soutěže a za svým snem vykročili rázně. V 9. minutě otevřel účet zápasu po nádherné kolmici od stopera Koscielnyho a nevydařeném ofsajd-systému hostí Nasri.

DÁLE ČTĚTE - VIDEO: Šok. Čech opět inkasoval a Chelsea padla na půdě outsidera!

Ten si chytře poradil i s vyběhnuvším gólmanem Gómezem. O osmnáct minut později založil rychlý brejk Fábregas, z hranice vápna odcentroval Aršavin a Šamach zvýšil na 2:0.

GÓL TOTTENHAMU NA 1:2:

V tu chvíli se Arsenal vyhříval na prvním místě průběžné tabulky a hosté by zralí na ručník. Jenže v poločasové přestávce nejspíše prolétnul kabinou "kohoutů" pořádný průvan a ve druhé půli se začaly dít na hřišti věci. V 50. minutě snížil momentálně nejžádanější artikl na přestupové burze - Gareth Bale.

Nadějný Velšan se objevil nezvykle na pravé straně útočné vozby Tottehnamu a krásnou šajtlí po přiťuknutí Van der Vaarta snížil - 2:1. V 67. minutě bylo vyrovnáno. Fábregas zahrál ve zdi rukou a jelikož stál v pokutovém území, musela následovat penalta. S tou si Van der Vaart s přehledem poradil.

VYROVNÁNÍ TOTTENHAMU NA 2:2:

Definitivní k.o. dostali domácí v 86. minutě. Koscielny zbytečně fauloval u půlící čáry. K přímému kopu se postavil hrdina zápasu Van der Vaart a svým centrem našel přesně hlavu Kaboula - 2:3. V té chvíli již byl na hřišti český záložník Tomáš Rosický. Se svými spoluhráči se již na odpovědi nezmohli, přestože se v nastavení dostal ke slibné střele.

Goméze ale bombou z dálky nepřekonal a hosté mohli oslavil první vítězství na půdě úhlavního rivala od roku 1993. Tottenham vyhrál na půdě "Velké čtyřky" Arsenalu, Chelsea, Liverpoolu či Manchesteru United po 68 duelech.