19:33
BUKUREŠŤ - Nepochopitelnou záležitost předvedli fanoušci Rumunska v kvalifikačním duelu s Polskem. V 55. minutě jej jen těsně minul v pokutovém území domácími příznivci vhozený dělobuch.

Robert Lewandowski po ráně dělobuchu. foto: Reuters

Domácí rozehrávali ještě za stavu 0:1 rohový kop, pokutové území před polským brankářem bylo prázdné. Až na jednu ležící postavu. Ta patřila kanonýrovi polské reprezentace a Bayernu Mnichov Robertu Lewandowskému.

Kousek od jeho hlavy totiž tvrdé prásknul jeden z dělobuchů vyhozených z domácího fanouškovského sektoru. „Pár minut potom jsem vůbec nic neslyšel. Moc jsem o světě nevěděl,“ řekl po zápase Lewandowski.

Polský střelec Robert Lewandowski po ráně dělobuchu.

Robert Lewandowski slaví jeden ze svých dvou gólů v síti Rumunska.

Akce domácích „rádoby-fanoušků“ nakonec k ničemu nebyla. Rumuni se neprosadili, naopak poté, co polský kanonýr přišel dle svých slov zase k sobě, pojistil v poslední desetiminutovce vítězství Polska 3:0 dvěma góly.

Naši severní sousedé tak vedou svoji kvalifikační skupinu o postup na MS se ziskem deseti bodů ze čtyř zápasů o tři body před Černou Horou. Čtvrtí Rumuni mají na kontě bodů pět.