VIDEO Rozzuřený Salák napadl rozhodčího, dostal trest na pět zápasů

14:08aktualizováno  14:41
MOSKVA - Brankář Alexander Salák z Novosibirsku dostal v KHL pětizápasový distanc za napadení sudího po skončení pondělního vypjatého čtvrtého čtvrtfinálového duelu proti Magnitogorsku. V play off se tak český reprezentant vrátí do branky pouze v případě, že Sibir otočí stav série z 1:3 na zápasy a postoupí do semifinále.

Alexander Salák foto: MAFRA - Michal Růžička

Metallurg, jenž zápas vyhrál díky kontroverznímu gólu Sergeje Mozjakina 4:3 v prodloužení, dnes zveřejnil na YouTube video, podle něhož český reprezentační brankář do jednoho ze sudích najel s napřaženou hokejkou.

Salák se dostal do fyzického kontaktu s rozhodčím krátce poté, co kapitán Metallurgu Sergej Mozjakin vstřelil za kontroverzních okolností v první minutě prodloužení vítězný gól na 4:3. Saláka a celý tým Novosibirsku rozčílil fakt, že Magnitogorsk krátce předtím hrál s šesti bruslaři, ale rozhodčí situaci neposoudil jako porušení pravidel.

Podle videa, které dnes zveřejnilo vedení Magnitogorsku, se zdá, že český reprezentační brankář krátce po inkasované brance do jednoho ze sudích najel s napřaženou hokejkou. Za to Salák inkasoval trest do konce zápasu a rozhodčí v zápisu o utkání uvedli, že mezi nimi a českým brankářem došlo k fyzickému kontaktu. Dnes sportovně-disciplinární komise KHL oznámila, že devětadvacetiletý strakonický rodák má stop na pět zápasů.

Vedení Sibiru podalo proti rozhodujícímu gólu protest a žádalo anulování výsledku. Na jinou spornou situaci ale poukázal i Magnitogorsk, jenž v dalším zveřejněném videu naznačuje, že i Novosibirsk měl v důležité fázi šest hráčů na ledě, a to před úvodní brankou Olega Gubina.

Po domácí porážce Novosibirsk prohrává 1:3 na zápasy a ve středu v Magnitogorsku bude bez své brankářské jedničky odvracet hrozbu vyřazení. Salák, jenž se minulý týden upsal Sibiru na další dvě sezony, se do branky může vrátit případně až na třetí semifinále.