Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

11:00
PRAHA/ZARAGOZA - Kromě Barcelony nezvládl porazit fotbalisty Realu Madrid od začátku sezony nikdo. O víkendu proti nim vyšla naprázdno i Zaragoza. V obraně posledního týmu španělské ligy odehrál celý zápas Jiří Jarošík (33). "Moc nám toho nedovolili," uznal český obránce po porážce 1:3.

Jarošík se snaží zastavit Ronalda. foto: ČTK

Na jaký výsledek jste si proti velkému favoritovi troufali?
Porazit Real Madrid v naší situaci není moc snadné, a tak jsme na bodový zisk radši moc nekoukali a chtěli hlavně ukázat všem dobrý výkon, protože utkání mělo být hodně sledované.

Jak vypadala realita?
Soupeř se deset minut rozjížděl a potom musím říct, že nám moc šancí nedal.

ZARAGOZA 1:3 REAL MADRID:

Nezaskočilo vás, že nedávná vysoká porážka 0:5 od Barcelony nezanechala na formě Realu žádné stopy? Sbírá od té doby zase jen samá vítězství...
Já ani nečekal, že z toho budou měsíc špatní. Nikde přece není psáno, že i tak kvalitní hráči, jaké má Real, nemůžou jednou vybouchnout, což se jim přihodilo právě proti Barceloně. Je jisté, že trenér Mourinho u nich umí zvednout morálku a hráči se s tou porážkou zvládli rychle vyrovnat. Proto také hrají za Real Madrid, a ne za Chvojkovice-Brod. Potřebují pořád makat, aby nevypadli z tempa.

O poločase jste prohrávali o dva góly. Věděl jste v tu chvíli, že už je rozhodnuto?
První půle se nám skutečně nepovedla, i když jsme se snažili hrát vysunutě a nepůsobit ustrašeně. Po přestávce ještě přišel od Realu třetí gól a začal jsem se trochu bát, jak to celé dopadne. Po našich střídáních jsme naštěstí ožili a také snížili.

Jak se hrálo vám osobně proti řadě hvězd Bílého baletu?
Popravdě se na podzim cítím fyzicky dobře, ale tentokrát jsem toho měl po prvním poločase docela dost. Člověk musel šlapat naplno. Když se jejich hráče snažíte při bránění zdvojovat nebo ztrojovat, pořádně si u toho zaběháte.

Ronaldo a Xabi Alonso.

Přestože jste obránce, máte útočné vlohy. Dostal jste se při standardních situacích také do nějaké příležitosti?
V poslední době se prakticky v každém zápase dočkám alespoň jedné slušné šance, proti Realu to neplatilo. Dobře o mě před svojí brankou pečovali...

Jak pozorně jste sledoval výkon největší hvězdy Realu Cristiana Ronalda?
Zrovna v neděli byl překvapivě víc schovaný, neměl moc střel na branku ani si nás moc nevodil. Líbilo se mi ale, jak dokázal rozvíjet přihrávkami útoky Realu.

Ronaldo si stejně připsal další gól. Na první pohled vypadalo jeho provedení přímého kopu dokonale. Co se proti tomu dá dělat?
Dlouho gól z trestňáku nedal a zrovna teď nám to tam parádně fouknul, to se musí uznat. Připravovali jsme se, že zeď musí být k němu blíž a je v ní nutné trochu povyskočit. Ani jedno nepomohlo a ani brankář nemohl nic dělat – až mi ho bylo trochu líto.

Na podzim jste už hráli s Barcelonou, která vás porazila 2:0. Který ze zápasů proti suverénům španělské ligy se Zaragoze povedl víc?
V říjnu k nám Barcelona přijela tři dny po Lize mistrů. Je možné, že toho měli dost, dali nám dva góly a stačilo jim to. U Realu bylo znát, že chtějí ukázat, jak moc jsou kvalitní tým, a šli do toho na sto procent od začátku do konce.

Na záchranu nyní ztrácíte čtyři body. Jak trnitá k ní povede cesta?
Hodně trnitá... (usměje se). Nepřispělo k tomu moc rozlosování. Všechny těžké soupeře jsme měli doma a ty hratelné naopak venku.

Vám po sezoně v klubu končí smlouva. Řešil jste už další fotbalovou budoucnost?
S vedením se o tom v lednu pobavíme. Ve Španělsku bych rád zůstal, ale hlavně se chci udržet v první lize.