Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

17:09
LIVERPOOL - Éra fotbalistů Liverpoolu pod novými americkými vlastníky začala nejhorším možným způsobem. V derby s Evertonem podlehl Liverpool v lize poprvé po čtyřech letech a po porážce 0:2 klesl na předposlední příčku tabulky. Potvrdil tak, že prožívá nejhorší start do sezony od roku 1953.

Everton - Liverpool (gól domácích). foto: Reuters

Noví majitelé Liverpoolu John W. Henry a Tom Werner ze společnosti NESV získali klub definitivně až v pátek, dnes už nechyběli na stadionu Goodison Park, aby zhlédli prestižní derby.

EVERTON 2:0 LIVERPOOL:

A zápas v lóži prožívali skutečně pořádně. Ač bez šál kolem krku jako jejich neoblíbení předchůdci, s napětím sledovali celý duel a každou povedenou akci svých svěřenců kvitovali nadšeným potleskem.

Stejně tak nehraně smutnili, když se něco nepovedlo. V zápase nakonec měli ke smutnění důvodů více. Domácí byli po celý zápas jasně lepší a poprvé svou nadvládu nad rivalem přetavili v gól ve 34. minutě, když se z hranice malého vápna prosadil Cahill.

Everton nepřipustil komplikace ani poté a hned v úvodu druhé půle přidal po rohovém kopu parádní druhý gól Arteta. Liverpool se na gólovou odpověď nevzmohl, největší šanci zahodil Torres. Domácí tak potřetí za sebou udržel čisté konto a neinkasoval již 315 minut.

Modrá část města Beatles tak může po neděli slavit, druhá musí zpytovat svědomí. "Reds" po porážce klesli již na 19. místo Premier League.