22:22
PRAHA/CHICAGO - Převtělit se do Mariána Hossy, nejspíš si budete připadat jako schizofrenik. Při sobotním dramatu jeho Chicaga proti Nashvillu to tak působilo.

Marián Hossa. foto: Reuters

Slovenský hokejista dostal za stavu 3:4 pouhých 63 vteřin před koncem třetí třetiny pětiminutový trest a domácí dostal do oslabení. Jenže ti nejenže ve hře bez brankáře 14 sekund před sirénou srovnali, ale v prodloužení přežili čtyři minuty soupeřova tlaku, aby po vypršení trestu okamžitě rozhodli o fantastickém triumfu 5:4...

A díky komu? No ano, díky dorážce Mariána Hossy, který zrovna stál na správném místě. "Strašná úleva," vydechl 31letý forvard po šťastné dorážce. V NHL tomu říkají "from Zero to Hero" – tedy stav, kdy se z hříšníka stanete hrdinou. Celé Chicago Hossu najednou opěvuje.

SOUHRN ZÁPASU CHICAGO - NASHVILLE 5:4 V PRODLOUŽÍ:

Blackhawks totiž možná vyhráli klíčový zápas celé série. V prvním kole proti Nashvillu teď vedou 3:2 na zápasy a dělí je jediná výhra od postupu dál. Ten se už povedl San Jose přes Colorado či Pittsburghu přes Ottawu. Přitom v Chicagu mohlo všechno býti jinak.

Hossa zezadu fauloval Dana Hamhuise a jeho zákrok zámořští komentátoři hned přirovnali k březnovému útoku Ovečkina na Campbella, za který Rus vyfasoval dvouzápasový distanc, a dodatečný trest hrozí i Hossovi.