21:00
PRAHA/FLORIDA - Je oporou floridského klubu. Skála, na kterou se mohou spoluhráči spolehnout. Ovšem i český brankář Tomáš Vokoun si občas vybere pořádnou porci smůly. V nočním duelu s Bostonem dvě třetiny vládnul. Deptal střelce soupeře. Jenže snahu týmu zhatila smolná situace z úvodu třetí třetiny a vyrovnání z hole Brada Marchanda. Hosté výsledek poté otočili úplně a vyhráli 3:1.

Tomáš Vokoun. foto: ČTK

V prvních dvou třetinách zápasu Florida-Boston kryl český brankář domácího celku celkem 26 střel soupeře. Díky jeho umění vedli "panteři" po čtyřiceti minutách 1:0. Jenže poté se vše zlomilo...

Buly ve středovém kruhu na úvod třetí části vyhráli hosté, které čekala ještě minuta hry v oslabení, a nahodili kotouč po mantinelu do útočné třetiny. Vokoun vyjel z branky a jako již tisíckrát čekal s hokejkou připravený na kotouč. Jenže černá guma na čerstvém ledu sklouzla Vokounovi na patku hole, od které se odrazila před prázdnou branku.

Jako na potvoru do míst, kam si najížděl stínující Brad Marchand. Český dvojnásobný mistr světa se sice snažil ještě situaci zachránit, leč marně. Boston vyrovnal a o dvě minuty později rozhodl o jejich výhře veterán Mark Recchi. Vokoun tak dal vzpomenout na slovenského kolegu Jaroslava Haláka - ten ovšem před týdnem svým vlastencem "zazářil" ještě výrazněji.

Zvolte jméno roku 2024 a vyhrajte Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč

Každý týden můžete získat zajímavé balíčky od značek Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč. Hrajte s námi a získejte hlavní výhru, balíček s...