11:06
PRAHA/WASHINGTON - Jsou zranění, které prostě nevymyslíte, dokud se skutečně nestanou. Český gólman Washingtonu Michal Neuvirth měl před duelem s Tampou skvělou sérii čtyř výher v řadě, stal se jedničkou hvězdného souboru. Pátý korálek na šňůru úspěchů v pondělním duelu nepřidal. Již ve 20. vteřině "chytil" ránu Nateho Thompsona do masky. První třetinu sice dochytal, poté ale musel ze zápasu odstoupit.

Byl to souboj dvou nejlepších Jihovýchodní divize a druhé s třetím na Východě. Jednoznačný šlágr pondělního programu NHL. Tampa vs. Washington. Stamkos proti Ovečkinovi. O ruském snajprovi se sice po utkání také mluvilo, velkou pozornost ale na sebe strhnul i český brankář "Caps" Michal Neuvirth.

Po návratu do branky chytil fazónu, vychytal čtyři výhry v řadě. Čtyři těsné výhry. Stala se z něj neprostupná zeď a tak pro kouče Boudreaua byl jasnou volbou i pro hvězdný souboj. Jenže ten pro něj de facto skončil již ve 20. vteřině. První útok domácích zakončil tvrdou střelou Nate Thompson, jeho bomba trefila Neuvirtha do masky.

Nejprve se zdálo, že se nic vážného nestalo, jenže po pár vteřinách český brankář sklonil hlavu a bylo vidět, že není v pořádku. Třetinu sice dochytal, do další už ale nenastoupil. Vítězství 2:1 tak musel vychytat náhradník Braden Holtby. "Michalovi se do oka dostaly částečky kovu odlomené z masky. Nejdříve je nemohl dostat ven, ale pak se mu to povedlo a teď už je všechno v pořádku," vysvětloval kuriózní zranění své jedničky kouč Washingtonu Bruce Boudreau.

Nejen jemu zatrnulo, Neuvirth je nyní pro Capitals klíčovým mužem sestavy. Od porážky s NY Rangers 0:6 vychytal čtyři vítězství v řadě, všechny o jeden gól. Třikrát se dostal mezi největší hvězdy duelu. Zranění oka ale není nakonec vážné, ve středu by měl český mladík nastoupit doma proti Edmontonu. "Bude O.K," uklidnil sebe i fanoušky Boudreau.

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.