18:08
LONDÝN - Neuvěřitelné a kruté zároveň. Kapitán fotbalistů Arsenalu odehrál duel v Lize mistrů s Barcelonou s nedoléčeným zraněním, na které v závěru doplatil. V 85. minutě jej fauloval v pokutovém území Puyol a mladý Španěl si v souboji zlomil nohu. Přesto ještě poté úspěšně zahrál pokutový kop a utkání dokončil. Dnes mu ale lékaři potvrdili pozápasové obavy: zlomený lýtková kost a konec sezony.

Smutný Fábregas. foto: ČTK

Trenérovi Arsénu Wengerovi se nevyplatil risk, když ve středu poslal Fábregase do hry ne zcela zdravého po předchozích problémech s kolenem. Dvaadvacetiletý Fábregas sice pět minut před koncem z pokutového kopu vyrovnal na konečných 2:2, právě při penaltovém zákroku ho však zranil kapitán hostů Carles Puyol.

VYDĚŠENÝ FÁBREGAS: BOJÍM SE, ŽE JSEM SI PROTI BARCE ZLOMIL NOHU - VÍCE ZDE + VIDEO!

Ten byl zároveň vyloučen. "Když jsem kopal penaltu, bylo to dobré, ale když jsem pak šel pro míč, už jsem nemohl pořádně chodit," uvedl s 19 góly nejlepší střelec Arsenalu v sezoně.

PRŮBĚH ZRANĚNÍ CESCA FÁBREGASE V ZÁPASE:

Španělský fotbalista zápas i se zraněním dohrál, protože kouč Wenger už předtím vyčerpal tři střídání. "Musel jsem ho tam nechat, i když jsem ho chtěl stáhnout. Každopádně, on to chtěl dohrát," uvedl francouzský trenér.

Arsenal se bude muset bez Fábregase obejít nejen v Lize mistrů, ale také ve zbývajících šesti zápasech anglické Premier League, kde bojuje o titul. V ohrožení je i záložníkův start na mistrovství světa. Fábregas za Španělsko nastupuje sporadicky a trenér Vicente Del Bosque se tak může ve stínu dlouhé pauzy rozhodnout, zda ho vůbec povolá.

Širší třicetičlenná nominace pro mistrovství musí být zveřejněna do 11. května a do začátku června pak musí být oznámena konečná soupiska s 23 hráči pro šampionát v Jihoafrické republice. Mistři Evropy Španělé zahájí turnaj 16. června v Durbanu zápasem se Švýcarskem.

Fábregas bere míč po úspěně zahrané penaltě.

O zbytek sezony zřejmě přijde i stoper William Gallas, který zápas s Barcelonou nedohrál kvůli obnovenému zranění lýtkového svalu. "Vypadá to, že nám už nepomůže. Podle mě bude připraven nejdříve před světovým šampionátem," uvedl trenér Wenger, který nasadil Gallase do zápasu poprvé po sedmi týdnech.

Francouzský obránce ale zůstal zdráv jen 43 minut. Právě jeho odchod ze hřiště byl klíčovým momentem pro vývoj zápasu. Místo něj se do stoperské dvojice přesunul záložník Alexandre Song a dvakrát neuhlídal Zlatana Ibrahimovice, který zajistil Barceloně vedení 2:0.

Ještě před Gallasem z trávníku odešel ruský útočník Arsenalu Andrej Aršavin, který má rovněž zdravotní problémy. Zatím však není jasné, jak jsou vážné a zda bude "Kanonýrům" chybět delší dobu.