Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

18:39
MANCHESTER/PRAHA - Fotbalisté Manchesteru United porazili v 11. kole anglické ligy předposlední Wolverhampton 2:1 až brankou Pak Či-songa z třetí minuty nastaveného času. Korejský záložník se postaral také o úvodní gól v poslední minutě první půle. Za hosty srovnával odchovanec Manchesteru Sylvan Ebanks-Blake. Manchester tak stáhl náskok vedoucí Chelsea na rozdíl dvou bodů, Londýňané ale mají zápas k dobru.

Manchester United - Wolverhampton. foto: Reprofoto

Radost z výhry však kazí obrovská smůla bývalého anglického reprezentanta Owena Hargreavese, který se objevil v základní sestavě United po více než dvou letech problémů se zraněnými koleny a po zánětu šlach.

Devětadvacetiletý kanadský rodák předtím naposledy nastoupil v základní sestavě v září 2008. Od té doby jen na pár minut vystřídal v květnovém utkání se Sunderlandem a znovu si zahrál až dnes. Na trávníku však vydržel jen deset minut, než s poraněným svalem odkulhal.

"S Owenem jsme šli do rizika. Potřebovali jsme do zálohy dostat zkušenost. Je až neuvěřitelné, jakou má smůlu. Je to katastrofa," prohlásil trenér Manchesteru Alex Ferguson, který kvůli nemoci sledoval zápas jen na dálku a tým vedl jeho asistent Mike Phelan.

VÍTĚZNÝ GÓL MANCHESTERU UNITED Z 93. MINUTY:

Fotbalisté Tottenhamu po úterní výhře v Lize mistrů nad obhájcem prvenství Interem Milán propadli v ligovém utkání na půdě Boltonu, kde překvapivě podlehli 2:4, když dokonce prohrávali již 0:3. Bolton těžil ze hry svého kapitána Daviese, který nejprve otevřel skóre a čtvrthodiny před koncem zvyšoval z penalty již na tříbrankový rozdíl.

Hutton s Pavljučenkem sice rychle snížili a v závěrečných sekundách se Tottenham snažil o vyrovnání, místo toho v nastavení definitivně rozhodl Petrov. V dnešních zápasech zazářila opora ghanské reprezentace Asamoah Gyan.

Bolton - Tottenham (Bale v modrém v akci).

Hvězdný útočník z mistrovství světa dvěma góly zařídil Sunderlandu vítězství nad Stoke. Oslavil tak premiérový start v základní sestavě. Od svého letního příchodu totiž vždy střídal a jediný gól zaznamenal při svém debutu. Poté vyšel šestkrát naprázdno a trefil se až dnes.

"Věnuji své góly fanouškům jako omluvu za to, že jsme je předtím několikrát zklamali. A děkuji za ně Bohu, jsem totiž správný křesťan," prohlásil po zápase Gyan, který své branky oslavil pro sebe typicky tancem.

Poslední nadále zůstává West Ham, kterému k vítězství nestačilo ani dvoubrankové vedení v Birminghamu. Domácí v posledních 25 minutách srovnali na 2:2. Radoslav Kováč nastoupil za West Ham na poslední minutu, brankář Marek Štěch zůstal mezi náhradníky.

VÝSLEDKY 11. KOLA ANGLICKÉ PREMIER LEAGUE

Bolton - Tottenham 4:2 (31. a 76. z pen. Davies, 56. Steinsson, 90.+2 Petrov - 79. Hutton, 87. Pavljučenko), Birmingham - West Ham United 2:2 (64. Jerome, 73. Ridgewell - 48. Piquionne, 58. Behrami), Blackburn - Wigan 2:1 (58. Pedersen, 68. Roberts - 75. N'Zogbia), Blackpool - Everton 2:2 (10. Eardley, 48. Vaughan - 13. Cahill, 50. Coleman), Fulham - Aston Villa 1:1 (90. Hangeland - 41. Albrighton), Manchester United - Wolverhampton 2:1 (45. a 90.+3 Pak Či-song - 66. Ebanks-Blake), Sunderland - Stoke 2:0 (9. a 86. Ebanks-Blake).