14:49
MOSKVA - Český Krasobruslař Tomáš Verner díky osobnímu rekordu ve volné jízdě vyhrál závod Grand Prix v Moskvě. Porazil i vicemistra světa Patricka Chana. Evropský šampion z roku 2008 se z triumfu v některém ze závodů elitního seriálu raduje poprvé v kariéře.

Tomáš Verner v akci. foto: Reuters

Verner v sobotu útočil ze třetího místa po krátkém programu a předvedl mimořádně povedenou volnou jízdu. Zvládl všechny trojité skoky včetně dvou trojitých axelů, dostal vysoké známky i za programové komponenty a vylepšil si o 41 setin bodu osobní rekord v této části soutěže z mistrovství světa 2007.

JAK SI VEDL VERNER V MOSKVĚ:

Nahrálo mu do karet zcela pokažené vystoupení dvojnásobného stříbrného medailisty z mistrovství světa Chana. Kanadský krasobruslař upadl hned při úvodním pokusu o čtverný toeloop, stejně dopadly i jeho snahy o trojitý axel a lutz.

Ruský pohár, závod seriálu Grand Prix v krasobruslení

Muži: 1. Verner (ČR) 230,31, 2. Chan (Kan.) 227,21, 3. Abbott (USA) 217,21.

Ve známce za programové komponenty sice Vernera předčil, ale v technické hodnotě ztratil přes jedenáct bodů. Celkem za Vernerem zaostal o 3,1 bodu. Třetí v Moskvě skončil Američan Jeremy Abbott.

Čtyřiadvacetiletý Verner si vítězstvím zajistil start v prosincovém finále Grand Prix v Pekingu. V součtu se třetím místem z Čínského poháru se v průběžném hodnocení seriálu posunul na třetí příčku za Japonce Daisuka Takahašiho a Chana. Po posledním dílu seriálu, který se uskuteční příští týden ve Francii, už nemůže o pozici ve finálové šestici přijít.

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.