12:00
PRAHA - Když na sebe narazí dva celky, které mají v probíhající sezoně na kontě nejvíce bitek, je tak nějak zřejmé, že to na ledě bude jiskřit. A duel Anaheim - St. Louis se rozhodně v rukavičkách nehrál. V poslední třetině se odehrály během tří přerušení v deseti vteřinách tři bitky, v závěru se popral i český šikula Vladimír Sobotka. Jak v pěstních soubojích, tak na góly nakonec vyhráli Kačeři - 7:4.

Parros bije Jackmana. foto: ČTK

45 a 42. To není poměr střel nebo snad skóre, ale počet bitek, které hráči Anaheimu a St. Louis v letošní sezoně absolvovali. V tomto směru jsou na úplné špici celé NHL. A právě tyhle dva "kluby rváčů" na sebe narazily v noci ze středy na čtvrtek. Oběma celkům rozhodně nedělalo problém své pověsti dostát.

Rok 2010 v obrazech

V prvních dvou třetinách se hrál na ledě především hokej. A domácí vládli. Ve 44. minutě již vedli 5:2 a směřovali ke snadnému triumfu. Do té doby byl poměr vyloučených pouze 2:2. Jenže hosté zápas zabalit nechtěli. A rozpumpovat se rozhodli ve strkanicích a bitkách.

PARROS VS. JACKMAN:

V čase 13:47 se tak pustili do pěstní výměny názoru domácí pořízek George Parros a elitní bek hostí Barret Jackman. Ti dva měli již z posledního duelu nevyřízené účty a jedenatřicetiletý Parros si zjednal (tentokrát ne vyplazeným jazykem jako v prvním případě, kdy Jackman z bitky vycouval) svými mohutnými pažemi respekt.

Jenže to byl teprve začátek. Rozehrávka a o tři vteřiny později už létají vzduchem pěsti Lapierreho a Crombeena. Také v tomto případě má navrch domácí borec. Stejně jako ve třetí bitce - kdy si Sbisa vyšlápnul na hostujícího kapitána Brewera. Na časomíře od té předchozí uběhlo 12 vteřin.

BELESKEY VS. SOBOTKA:

Hostům tak jejich tah příliš nevyšel. Po třech prohraných pěstních soubojích a se dvěma elitními beky na trestné lavici inkasovali následně ještě dvakrát. A aby toho nebylo málo, v poslední ruční výměně názoru zle vytrestal Beleskey českého šikulu Vladimíra Sobotku, který se předtím blýsknul dvěma asistencemi.

Pokud máte rádi hokej v komplexním balení - spousta branek i bitek - zakroužkujte si do svého kalendáře datum 19. února. To se oba rivalové utkají znovu. Nudit se rozhodně nebudete...