20:00aktualizováno  20:33
JIHLAVA/Č. BUDĚJOVICE - Hokejisté Jihlavy se po 12 letech vrací do extraligy. V předposledním zápase baráže proti Karlovým Varům jim doma k postupu stačil jeden bod a ten taky po prohře 2:3 v prodloužení získali. Blízko záchraně jsou pak Pardubice, které vyhrály 3:1 na ledě Českých Budějovic a k postupu jim v posledním kole bude v neděli stačit jakkoli porazit doma Jihlavu, které už „o nic“ nepůjde.

Hokejisté Jihlavy se radují z postupu do nejvyšší soutěže. foto: ČTK

Baráž - 11. kolo:

HC Dukla Jihlava - HC Energie Karlovy Vary 2:3 v prodl. (0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 21. Čachotský, 39. J. Říha (F. Seman, Čachotský) - 18. M. Zadražil (Harant, Baránek), 27. Gríger (Flek, Sičák), 61. Gríger (T. Rachůnek). Rozhodčí: Hradil, Mrkva - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Diváci: 6500 (vyprodáno).

Motor České Budějovice - HC Dynamo Pardubice 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
Branky a nahrávky:
56. F. Vlček (Fillman, Nouza) - 17. D. Tomášek (Bárta, M. Beran), 44. Špirko (Hubáček, Schaus), 60. Nahodil (Trončinský). Rozhodčí: Hodek, Šír - Bláha, Špůr. Vyloučení: 6:4, navíc M. Heřman (Č. Budějovice) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 6421.

Dvanáctinásobný mistr z Jihlavy sice v utkání dvakrát prohrával, ale dočkal se kýženého bodu. Na trefu Matěje Zadražila z konce první třetiny odpověděl po 43 vteřinách druhého dějství kapitán Tomáš Čachotský.

Západočechům vrátil v 27. minutě vedení Dávid Gríger a v čase 38:32 vyrovnal v přesilové hře obránce Jiří Říha. Zápas rozuzlil po 43 vteřinách prodloužení Gríger.

Hokejisté Českých Budějovic ztratili naději na postup do nejvyšší soutěže. Naopak vítězové se udržení mezi elitou přiblížili. Rozhodující gól duelu vstřelil ve třetí části z přesilové hry pardubický útočník Rastislav Špirko.

Dynamo má na druhém postupovém místě tabulky před posledním kolem bod náskoku před Karlovými Vary a k udržení v extralize musí v neděli jakkoli porazit Jihlavu.

České Budějovice se v celé baráži na domácím ledě spíš trápily. Potvrdil to i duel s Pardubicemi. Jihočeši získali z šesti domácích duelů jen tři body a ani jednou nedokázali zvítězit v normální hrací době.