22:30
BĚLEHRAD - Fotbalisté Srbska a Walesu se rozešli v Bělehradu v kvalifikaci o MS 2018 nerozhodně 1:1. K výhře Velšanům nepomohl ani gól Aarona Ramseyho, který dloubákem připomněl rozhodující penaltu Antonína Panenky z bělehradského finále ME 1976 proti SRN.

Aaron Ramsey po 41 letech připomněl bělehradskou penaltu Antonína Panenky. foto: Reuters

Tak dobře už jsme dlouho nehráli. A výkon Čechů? Bez komentáře, píšou Norové

Srbové měli v druhé půli trvalý tlak a nakonec jim v 73. minutě vystřelil remízu Aleksandar Mitrovič.

Balkánský celek vede skupinu D s dvanácti body o skóre před Irskem, které remizovalo 1:1 s Rakouskem. Wales je s osmi body třetí a stejně jako první dva celky ještě neprohrál.

Irové s Rakouskem prohrávali od 31. minuty, kdy se po signálu z rohu trefil Martin Hinteregger.

Domácí dokázali odpovědět až v 85. minutě, kdy vlétl do nedůrazné obrany Jonathan Walters a srovnal. Irové vzápětí dostali míč do sítě podruhé, ale gól zřejmě kvůli útočnému faulu neplatil.

Italové ani Španělové nezaváhali

Fotbalisté Itálie ani Španělska v nedělních zápasech kvalifikace o postup na mistrovství světa nezaváhali, proti outsiderům si připsali „povinné“ výhry a dál se stejným bodovým ziskem společně vévodí tabulce skupiny G.

Kvalifikace o MS 2018:

Skupina D:

Irsko - Rakousko 1:1 (0:1)
Branky:
85. Walters - 31. Hinteregger. Rozhodčí: Borbalán (Šp.).

Moldavsko - Gruzie 2:2 (2:0)
Branky:
15. Ginsari, 36. Dědov - 65. Merebašvili, 70. Kazaišvili. Rozhodčí: Ekberg (Švéd.).

Srbsko - Wales 1:1 (0:1)
Branky:
74. Mitrovič - 35. Ramsey z pen. Rozhodčí: De Sousa (Portug.).

Skupina G:

Makedonie - Španělsko 1:2 (0:2)
Branky:
66. Ristovski - 15. Silva, 27. Costa. Rozhodčí: Gil (Pol.).

Itálie - Lichtenštejnsko 5:0 (1:0)
Branky:
35. Insigne, 52. Belotti, 74. Éder, 83. Bernardeschi, 90.+1 Gabbiadini. Rozhodčí: Clancy (Skot.).

Izrael - Albánie 0:3 (0:2)
Branky:
22. a 44. Sadiku, 71. Memushaj. Rozhodčí: Kulbakov (Běl.).

Skupina I:

Finsko - Ukrajina 1:2 (0:0)
Branky:
72. Pohjanpalo - 51. Konopljanka, 75. Besedin.

Island - Chorvatsko 1:0 (0:0)
Branka:
90. Magnússon. Rozhodčí: Undiano Mallenco (Šp.).

Kosovo - Turecko 1:4 (1:2)
Branky:
22. Rrahmani - 7. Sen, 31. Ünder, 61. Yilmaz, 82. Tufan. Rozhodčí: Zelinka (ČR). ČK: 84. Berisha (Kos.).

Španělsko rozhodlo o výhře 2:1 v Makedonii v první půlhodině. Nejprve se v patnácté minutě z otočky prosadil David Silva a ve čtvrtém zápase za reprezentaci po sobě vstřelil úvodní gól.

Pojistku přidal ve 27. minutě Diego Costa a domácí už po pauze dokázali jen snížit po brejku Stefana Ristovského.

Itálie měla s Lichtenštejnskem mnohem méně práce a zvítězila 5:0. Premiérovou branku za národní tým si připsal Federico Bernardeschi. Itálie dala aspoň pět gólů v jednom utkání světové kvalifikace poprvé od roku 1993, v čele skupiny je i tak o skóre Španělsko.

Island v závěru porazil Chorvaty

Zamotala se situace ve skupině I, kde Island doma udolal vedoucí Chorvaty 1:0 a v tabulce je bodově dotáhl. Vítězný gól dal v Reykjavíku po silné zbrani domácích, rohu, v poslední minutě ramenem Hördur Magnússon.

Dva body ztrácí třetí Turecko a čtvrtá Ukrajina. Ta po úterní domácí blamáži a prohře 0:1 s Maltou zabrala a zvítězila 2:1 ve Finsku. První gól hostů vstřelil v Tampere po dorážce do prázdné branky v 51. minutě Evgen Konopljanka, o jehož příchod z Schalke usiluje český mistr Slavia Praha.

Turecko zvítězilo 4:1 na hřišti Kosova a byl u toho i český rozhodčí Miroslav Zelinka, který v 84. minutě vyloučil domácího Bernarda Berishu.