12:31
BRATISLAVA - VIDEO A FOTOGALERIE UVNITŘ Slovensko prohrálo semifinálový zápas s Kanadou. Zklamaní byli nejen hráči, ale také fanoušci, kteří zápas sledovali na velkoplošných obrazovkách ve dvou městech.

Fanoušci na Slovensku fandí svému týmu v zápase s Kanadou. foto: ČTK

Slováci fandili i přesto, že utkání začínalo ve 3:30 SEČ.

V zápase Kanady se Slovenskem to dlouho vypadalo jako jasná záležitost. Domácí hokejisté si v první a druhé třetině vytvořili náskok už 3:0. Slováci ale heroickým výkonem v závěrečné části snížili na 2:3. V závěrečné hře bez brankáře byl dokonce Demitra sám před prázdnou brankou, ale selhal. Do finále tak postoupila Kanada.

Domácí hokejisté potvrzovali roli favorita, kterou vyjádřili v první třetině dvěma góly v rozmezí dvou minut v podání Marleaua a Morrowa. Ve druhé třetině přidal v přesilovce gól Getzlaf a hráči s javorovým listem na dresu šli do třetí třetiny s cílem pošetřit síly na finále.

To se jim málem zle vymstilo. Nejprve snížil Višňovský na 1:3 a když upravil na 2:3 Handzuš začalo domácím téct do bot. Senzaci málem dokonal v powerplay Demitra, ale netrefil odkrytou branku Luonga.