19:00aktualizováno  22:31
PHILADELPHIA/PRAHA - Boston Bruins uspěl v přímém souboji o čelo Východní konference. Na ledě Philadelphie Flyers vyhrál suverénně 6:0. Domácím navíc přerušil sérii sedmi vyhraných utkání v řadě. Z Čechů bodoval jen David Krejčí za jednu asistenci. Kapitán Bruins Chára přispěl jedním gólem.

Philadelphia - Boston (Chára a Jágr). foto: Al Bello/Getty Images

Pro Jaromíra Jágra to byl 1300. zápas v NHL. Třešničkou toho milníku bylo, že nastoupil jako asistent kapitána. Od začátku ale musel sledovat dominantní představení v podání posledního vítěze Stanley Cupu z Bostonu.

Již po sedmadvaceti vteřinách překazil oslavy Benoit Pouliot, jenž usměrnil Peverleyho nahození za Bryzgalova. O necelé tři minuty později se navíc prosadil také Paille, pak ještě propálil domácí brankáře Chára od modré.

Úvodní dvacetiminutovku rozkouskovala častá vyloučení, což svědčilo hostům. Čtvrtý zásah přidal v 18. minutě po teči Corvovy střely Lucic a na tabuli svítilo pro domácí hrozivé skóre 0:4.

Když se ale Flyers dostali do útočné třetiny, lepila se na jejich hokejky navíc i smůla. V závěru první části dvakrát nastřelili tyč Thomasovy svatyně. Nejprve po přihrávkách Voráčka a Jágra trefil konstrukci Simmonds, v poslední minutě pak i Timonen.

Definitivní tečku za sobotním vystoupením domácího gólmana Bryzgalova udělal Horton ve 28. minutě. Domácí branku od té doby hájil další Rus Sergej Bobrovskij. Ten držel čisté konto až do poloviny třetí třetiny. Nakonec pustil Seguinovu střelu zápěstím, čímž mladík Bostonu uzavřel střelecký účet zápasu.

Chárův hattrick Gordieho Howea

Kouč Bostonu Claude Julien tak oslavil 200. zápas na lavičce Bruins vysokou a cennou výhrou. Brankář Tim Thomas si navíc připsal třicátou nulu v NHL, letos čtvrtou. Kapitán vítězů se zase může "pyšnit" populárním hattrickem Gordieho Howea - vstřelil branku, na další přihrál a porval se.