Petr Čech

16:20aktualizováno  19:00
LEICESTER - Neskutečný závěr nabídl zápas 34. kola anglické Premier League mezi senzačním lídrem Leicesterem a West Hamem United, který nakonec skončil 2:2. Bod zachránil domácím v nastavení z penalty Ulloa. Do branky Arsenalu se vrátil český brankář Petr Čech, londýnský celek ale pouze remizoval 1:1 s Crystal Palace.

Leicester vs. West Ham United (nafilmovaný pád Vardyho). foto: Reuters

Domácí, kteří hájili sedmibodový náskok na druhý Tottenham, začali tradičně dobře a už v 18. minutě se letos podvaadvacáté trefil kanonýr Jamie Vardy. Jenže tentýž hráč se z hrdiny náhle proměnil ve vyvrhele.

Už ve 28. minutě dostal zbytečnou žlutou kartu, v 56. ale přišla druhá. Devětadvacetiletý útočník předvedl v pokutovém území po kontaktu s bekem West Hamu Angelem Ogbonou „skok plavmo na trávník“, za který byl od sudího Johnathana Mosse oprávněně oceněný druhou žlutou a vyloučením.

PREMIER LEAGUE - 34. KOLO

Bournemouth - Liverpool 1:2 (90.+4 King - 41. Firmino, 45.+2 Sturridge), Leicester - West Ham United 2:2 (18. Vardy, 90.+5 Ulloa z pen. - 84. Carroll z pen., 86. Cresswell), Arsenal - Crystal Palace 1:1 (45.+1 Sánchez - 81. Bolasie).

Hosté se nabízené šance chopili. V rozmezí tří minut mezi 84. a 86. dokázali skóre zápasu otočit zásluhou penaltové trefy Carrolla a povedené střely z hranice vápna v podání Cresswella.

„Kladiváři“ ale Leicesteru první porážku od 14. února neuštědřili. V páté minutě nastavení z druhého pokutového kopu v zápase, který sudí Moss nařídil za faul Carrolla na Schluppa, vyrovnal Ulloa.

Naštvaný Vardy a sudí Moss.
Leicester vs. West Ham United (nafilmovaný pád Vardyho).

Oba týmy prodloužily sérii bez prohry na osm zápasů, West Ham počtvrté v řadě remizoval. Leicester tak vyválčil alespoň bod a druhému Tottenhamu, který má k dobru pondělní dohrávku ve Stoke, odskočil na rozdíl bodů osmi. Do konce soutěže pak zbývají už jen čtyři hrací víkendy.

Čech moc práce neměl

V prvním poločase duelu Arsenal - Crystal Palace si Čech příliš nezachytal, jedinou střelu na něj vyslal Bolasie. Těsně před přestávkou mohl sledovat zdařilou akci svých spoluhráčů, jež vyústila v úvodní gól.

Hosté selhali v rozehrávce, čehož využil Welbeck, poslal centr na Sáncheze a ten hlavou překonal gólmana Hennesseyho. Chilský reprezentant se prosadil ve třetím zápase za sebou.

Petr Čech v akci.

Arsenal v druhém dějství zatlačil soupeře při snaze vstřelit druhý gól, nakonec to ale byli hosté, kteří skórovali. Přízemní střelu k tyči vyslal Bolasie, a ač si Čech na jeho pokus sáhl, zneškodnit jej nedokázal. Bolasie se trefil poprvé od listopadu.

Londýnská derby se Arsenalu na domácím stadionu v této sezoně nedaří: ze čtyř zápasů vybojoval pouhé dva body. Na jubilejní 500. vítězství v Premier League si „Kanonýři“ musejí počkat minimálně do příštího kola.