Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

VIDEO Hvězdné války jako z 80. let: NHL zažila střelecké dostihy part Crosbyho a Ovečkina

13:47
PRAHA - Zábavná noc pro útočníky, děsivý zážitek pro brankáře. Tak charakterizoval pondělní zápas mezi Washingtonem a Pittsburghem domácí hokejista Jevgenij Malkin. Jde o výstižný popis toho, co se na ledě PPG Paints Areny dělo. Diváci viděli utkání plné zvratů, padlo 15 branek, o vítězi rozhodlo až prodloužení.

Sidney Crosby (vlevo) a Alex Ovečkin v souboji o kotouč v duelu Pittsburghu s Washingtonem, který skončil 8:7 pro „Tučňáky“. foto: ČTK/AP

Z pohodlí svého domova sledoval nevídanou přestřelku 8:7 pro Penguins i floridský gólman Roberto Luongo.

„Dívám se schoulený do klubíčka,“ žertoval na sociální síti. Narážel na to, že pro brankáře musela být tradiční bitva velkých rivalů hotovým očistcem. Přitom nic takového se neočekávalo.

NHL neviděla 15 gólů za jediný mač od roku 2011, navíc proti třikrát za sebou poraženému Pittsburghu stál Braden Holtby, obhájce Vezinovy trofeje pro nejlepšího gólmana zámořské soutěže.

Rozjetý Washington měl být jasným favoritem, svěřenci uznávaného kouče Barryho Trotze vyhráli devětkrát za sebou a probili se do čela Východní konference i celé NHL.

Jenže papírové předpoklady se nenaplnily, sázkaři trhali tikety. Kouzlo „Hvězdných válek“ opět zafungovalo a nabídlo magickou podívanou. Právě tak se - s odkazem na slavnou filmovou ságu - říká soubojům mezi Alexem Ovečkinem a Sidneym Crosbym, generačními talenty a věčnými soky.

Oba patří mezi nejvýraznější tváře NHL, jsou lídry svých týmů, vyhráli nejprestižnější individuální ocenění, prali se o status nejlepšího hokejisty světa, to jejich duely definovaly znovuzrozenou povýlukovou National Hockey League. Nyní do kroniky vzájemných bitev přidali možná tu vůbec nejpůsobivější.

17.ledna 2017 v 03:47, příspěvek archivován: 18.ledna 2017 v 12:13

crosby: *breathes* announcers: WHAT A BREATH BY SIDNEY CROSBY!!!! OXYGEN IN CARBON DIOXIDE OUT!!!

„Připomínalo to zápasy z roku 1988,“ žasl Justin Williams, forvard Washingtonu. Zkušený útočník se stal jedním z jedenácti úspěšných střelců, mezi kterými nechyběl ani Malkin, jenž nasázel hattrick, ani Crosby, aktuálně nejlepší kanonýr NHL. Tvořivý Kanaďan navrch přidal tři asistence včetně té na rozhodující gól v prodloužení. „Bylo to ujeté utkání,“ říkal pobaveně.

17.ledna 2017 v 03:19, příspěvek archivován: 18.ledna 2017 v 12:13

Ovečkinovo resumé tak působivé není, připsal si jen dvě přihrávky. Hřmotný Rus dodal hře alespoň břit, věšel soupeře po mantinelech, rozdal hned devět bodyčeků.Stejně se ale právě on stal smutným hrdinou napínavého večera. Branku dal pouze do vlastní sítě, nechtěně bruslí překonal jindy neprůstřelného Holtbyho. V prodloužení pak upadl po kontaktu s Crosbym a Pittsburgh vzápětí rozhodl o svém vítězství.

Washington přišel o svou neporazitelnost, na Ovečkina se snesla kritika fanoušků za čtyři záporné body ve statistice plus/minus. Nezaujatý divák ale jásal. Poslední díl „Hvězdných válek“ v aktuální sezoně byl strhující, další díl může přinést jedině play-off.
17.ledna 2017 v 02:31, příspěvek archivován: 18.ledna 2017 v 12:14