22. března 2010 15:45 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Zraněný Daymond Langkow. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zraněný Daymond Langkow. | foto: Reuters
PRAHA Jako vždy se pral s obránci před soupeřovým gólmanem. Tvrďák Calgary Daymond Langkow patří mezi klíčové útočníky týmu a tahouny v boji o play off. Nyní ale zažil jeden z nejhorších okamžiků kariéry. Po srážce s českým bekem Minnesoty Markem Židlickým jej do zátylku trefil puk, který na branku vyslal od modré jeho spoluhráč Ian White. Podle první zpráv ze zámoří necítil Langkow několik minut nohy.

"Nic podobného bych už nechtěl zažít. Dalších sedm, osm střídání trvalo, než jsme se dostali do tempa. Ale z hlavy něco tak hrozného dostat úplně nedokážete po celý zápas," komentoval celou situaci po zápase stále ještě viditelně otřesený útočník Minnesoty Chuk Kobasew. Právě Kobasew byl dříve ofenzivním parťákem Langkowa v dobách svého působení v Calgary.

ZRANĚNÍ DAYMONDA LANGKOWA:

K čemu vlastně ve 26. minutě zápas došlo? Langkow, jak je jeho zvykem, vybojoval puk v rohu a ihned pádil rvát se před branku s obránci soupeře. Přesile v podobě Zenona a Židlického ale podlehl. Kanaďan jej srazil k ledu, ovšem v okamžiku, kdy se na modré napřahoval bek Calgary White.

O vteřinu později projektil vypálený z jeho hole zasáhl padajícího Langkowa do zátylku. Třiatřicetiletý kanadský juniorský mistr světa zůstal ležet na ledě s nepřítomným výrazem ve tváři. U hráče byli hned lékaři a ošetřovatelé, než mu ale zpevnili krk a dostali na nosítka, uběhlo více jak patnáct minut. "Bylo to strašné," dodal Kobasew výstižně.

Zraněný Daymond Langkow.

Ještě strašnější zprávy putovaly zámořím poté. Podle některých zpráv měl Langkow ztratit cit v obou nohách a hrozilo mu ochrnutí. Chmury všech po pár hodinách zažehnalo vedení kanadského klubu: hráč je v pořádku. Může hýbat všemi končetinami. Stálo v prohlášení Calgary, které dále informovalo o tom, že hráč podstoupil několik vyšetření v nemocnici. Kdy bude schopen návratu zatím není známé.

Svému klubu, který se pere především s Detroitem o osmé - poslední postupové - místo do play off, ale bude v nejbližších zápasech chybět. Zvláště, když "Plameny" na ledě Minnesoty nakonec padly 3:4 a "Rudá křídla" momentálně deset zápasů před koncem sezony ztrácí dva body.