8:30
NEW YORK - Hokejový útočník Jakub Voráček se v pondělním utkání NHL podílel gólem a dvěma asistencemi na kanonádě Philadelphie, která zvítězila na ledě Montrealu 7:3. Flyers tak ukončili sérii čtyř porážek, v tabulce Východní konference však stále ztrácejí sedm bodů na osmé New York Rangers.

Český hokejista Philadelphie Flyers Jakub Voráček (vpravo) a Josh Gorges z Montrealu Canadians foto: ČTK

Pondělní program NHL narušil pumový útok v cíli Bostonského maratonu, kvůli němuž byl odložen zápas mezi domácími Bruins a Ottawou. Náhradní termín ještě vedení soutěže neoznámilo. Voráček, nejproduktivnější český hráč v soutěži, si připsal osmnáctý gól v sezoně, když ve 22. minutě v přesilové hře dostal svůj tým do vedení 3:2. Obě asistence pak zaznamenal v závěru druhé třetiny, kterou Letci vyhráli 4:2 a získali v ní rozhodující náskok. Hlavní hvězdou večera se stal Scott Hartnell, který vstřelil tři góly a zaznamenal svůj sedmý hattrick v kariéře.

Hartnell se prosadil po sérii osmi zápasů, v nichž nezískal ani bod. Montreal utrpěl druhou vysokou porážku od minulého čtvrtka, kdy si výhrou 5:1 nad Buffalem definitivně zajistil účast v play off. V sobotu podlehli Canadiens 1:5 Torontu, nyní o čtyři góly prohráli s Philadelphií. "Míra našeho nasazení, koncentrace a pracovní morálky šla od chvíle, co jsme si zajistili play off, rapidně dolů. A výsledky podle toho vypadají," uvedl viditelně zklamaný trenér Montrealu Michel Therrien.

"První věc, kterou jsme si řekli, když jsme si zajistili play off, byla, že nesmíme přestat hrát," řekl český útočník Tomáš Plekanec, který asistoval u jednoho gólu Montrealu. "Musíme dál makat, protože to nefunguje tak, že zmáčknutím tlačítka začneme nebo přestaneme hrát. Nemůžeme se na to do konce základní části vykašlat a myslet si, že na začátku play off zase zabereme a budeme hrát dobře," konstatoval Plekanec. O účast ve vyřazovacích bojích stále bojuje Columbus, který vydřel výhru 4:3 v prodloužení na ledě Colorada a v tabulce Západní konference se bodově dotáhl na osmý Detroit.

Play off pomalu uniká Ďáblům z New Jersey

Ke čtvrtému vítězství Blue Jackets v řadě přispěl jednou asistencí i Václav Prospal, který ve 13. minutě přihrál na vyrovnávací gól na 1:1. Columbus měl pak na mále, když ztratil vedení 2:1 a po inkasovaném gólu dvě minuty před koncem třetí třetiny prohrával 2:3. Za 35 sekund však vyrovnal R.J. Umberger a v 65. minutě zařídil důležitý druhý bod Nick Foligno. "Tenhle tým se nikdy nevzdává, dokážeme se v pravý čas zvednout a vstřelit důležité góly," zdůraznil autor vítězné trefy. "Snad je to věc, která nás nakonec dostane do play off. Ale zároveň si uvědomujeme, že musíme hrát o něco lépe a nenechávat všechno na poslední chvíli," dodal Foligno.

Kontakt s Columbusem nedokázali udržet hokejisté Dallasu, kteří po pěti výhrách v řadě prohráli 2:5 s Chicagem a ztrácejí na osmou příčku dva body. O další dva body zpátky je Phoenix, který podlehl 0:4 San Jose. Play off pomalu uniká Ďáblům z New Jersey, kteří podlehli 0:2 Torontu, připsali si desátou porážku za sebou a na osmé místo ve Východní konferenci jim schází šest bodů. Devils vyšli gólově naprázdno už ve druhém zápase v řadě, přestože přestříleli své soupeře výrazným rozdílem 65:24.

"Je to frustrující. V rozhodujících chvílích trefíme tyčku, já pak hned neproměním další šanci. Ale jediná věc, kterou můžeme dělat, je hrát pořád stejně. Po deseti prohrách to zní ironicky, ale je to tak," prohlásil Patrik Eliáš. A přiznal, že si celý tým připadá bezradně, včetně trenérů. "Nemají teď snadnou práci," uznal Eliáš. "My nevíme, co máme říct, oni nevědí, co mají říct. Jako by neexistovala spravedlnost. Troufnu si říct, že z těch deseti porážek jsme devětkrát soupeře přehráli. Je to frustrující," doplnil Eliáš.

Výsledky NHL

Toronto - New Jersey 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Branky: 54. Kessel, 60. McClement. Střely na branku: 13:32. Diváci: 19.425.

Montreal - Philadelphia 3:7 (1:2, 2:4, 0:1)
Branky: 20. Pacioretty (Plekanec), 21. Gallagher, 30. Galchenyuk - 28., 40. a 53. Hartnell (na druhou Voráček), 3. Simmonds, 6. Gustafsson, 22. Voráček, 31. Giroux (Voráček). Střely na branku: 28:33. Diváci: 21.273.

Nashville - Vancouver 2:5 (0:2, 2:1, 0:2)
Branky: 22. Spaling, 32. Butler - 2. a 56. Kesler, 5. Roy, 38. Garrison, 41. Burrows. Střely na branku: 38:24. Diváci: 16.518.

Colorado - Columbus 3:4 v prodl. (0:0, 1:1, 2:2 - 0:1)
Branky: 31. a 46. McLeod, 58. McGinn - 33. Letestu (Prospal), 43. Comeau, 59. Umberger, 65. Foligno. Střely na branku: 32:30. Diváci: 13.694.

Calgary - Minnesota 3:4 (0:1, 0:1, 3:2)
Branky: 44. Hudler (Horák, Červenka), 52. Hanowski, 60. Baertschi - 32. a 46. Pominville, 3. M. Koivu, 44. Bouchard. Střely na branku: 23:27. Diváci: 19.289.

Chicago - Dallas 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
Branky: 13. Toews, 33. Stalberg, 45. Shaw, 48. Hjalmarsson, 60. Hossa - 35. a 44. Jamie Benn. Střely na branku: 28:18. Diváci: 21.986.

Phoenix - San Jose 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)
Branky: 29. Couture, 31. Wingels, 37. Pavelski, 59. Irwin. Střely na branku: 35:41. Diváci: 13.094.

5. San Jose 42 22 7 13 106:102 51
6. Minnesota 42 23 3 16 109:106 49
15. Colorado 43 14 7 22 103:135 35

Poznámka: Týmy označené "x" mají jistý postup do play off, "y" prvenství v divizi. Na prvních třech místech jsou vedoucí týmy divizí.

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...