14:27
TORONTO - William Hesmer se stal v sobotu druhým brankářem v historii fotbalové MLS, kterému se podařilo vstřelit gól. Osmadvacetiletý americký gólman se proměnil v hrdinu Columbusu v utkání v Torontu, když ve druhé nastavené minutě vyrovnal na 2:2.

Hesmer se vydal do pokutového území soupeře na poslední akci zápasu. Po rohovém kopu se k němu náhodně odrazil míč, který si zpracoval a zpoza hranice malého vápna prostřelil skrumáž před sebou včetně dezorientovaného srbského brankáře Miloše Kočiče. "To bylo poprvé v životě, co jsem se vydal do vápna soupeře," přiznal Hesmer.

VYROVNÁVACÍ GÓL HESMERA NA 2:2:

V MLS se dosud podařilo dát gól z pozice brankáře pouze Dannymu Ceperovi v roce 2008, kdy v barvách New Yorku skóroval právě proti Columbusu. V síti tehdy skončil jeho volný přímý kop z hloubi vlastní poloviny, poté co míč po odrazu přeskočil gólmana Andyho Gruenebauma. Kolo před koncem základní části MLS patří Columbusu ve Východní konference druhé místo o bod za New Yorkem.

Nejlepší bilanci v soutěži má lídr Západní konference Los Angeles. Tým Davida Beckhama nicméně odmítl předčasný triumf v základní části domácí prohrou 1:3 od Colorada, kterému naopak tříbodový zisk zajistil první postup do play off po čtyřech letech. Anglický reprezentant odehrál podruhé od návratu po březnovém zranění celých 90 minut.