15:35
MEDELÍN - Díky šesti gólům v prodloužení se futsalisté Ázerbájdžánu probojovali do čtvrtfinále mistrovství světa v Kolumbii. Jejich osmifinálový zápas s Thajskem byl v poločase (4:4) i po základní hrací době (7:7) vyrovnaný, ale v nastaveném čase už dominoval tým Ázerbájdžánu. S několika hráči brazilského původu a brazilským koučem Miltinhem zvítězil 13:8.

Poslední gól dal nebohým Thajcům brankář Ázerbájdžánu. foto: youtube.com

Hrdinou zápasu byl Fineo, který dal pět gólů, z toho tři v prodloužení. Skóre zápasu uzavřel trefou brankář Rovshan Huseynli, který se vzápětí rozbrečel. „Nedokázal jsem se ovládnout, ještě nikdy jsem gól nedal,“ řekl.

O čtvrtfinále proti Portugalsku však přijde stejně jako střelec Fineo, protože oba na turnaji nasbírali dvě žluté karty. I zbylé dva čtvrteční zápasy rozhodlo až prodloužení, Argentina zdolala Ukrajinu 1:0 a Egypt postoupil přes Itálii po vítězství 4:3. Italové tak neobhájí bronz z roku 2012.

Další čtvrtfinálové dvojice tvoří Paraguay - Írán, Rusko - Španělsko a Argentina - Egypt.