9:15
WASHINGTON - Hokejisté Bostonu se v zámořské NHL znovu přiblížili postupu do play off. V pondělním utkání na ledě již jistého vítěze základní části Washingtonu získali cenný bod za prohru 2:3 v prodloužení a na sedmém místě tabulky Východní konference mají tříbodový náskok před devátými New York Rangers.

Kapitán Washingtonu Alexander Ovečkin v akci. foto: ČTK

"Bereme teď každý bod, tenhle může být hodně důležitý," uvedl po utkání útočník Bostonu Mark Recchi. "Dosáhli jsme něčeho, na čem můžeme stavět. Trošku víc jsme se odpoutali od Rangers i od osmé Philadelphie a navíc ztrácíme jediný bod na šestý Montreal," dodal.

Bruins mohli ze zápasu vytěžit i víc, jenže už v pátém utkání v řadě nedokázali využít přesilovou hru. Naopak domácí Capitals v početní výhodě rozhodli, když byl hned v první minutě prodloužení vyloučen Dennis Wideman za hru vysokou holí a Brooks Laich po 20 sekundách vstřelil vítězný gól.

Radost hokejistů Washingtonu.

Na obě branky Washingtonu v základní hrací době přihrál Alexandr Ovečkin, který si tak dál udržuje šanci na zisk Art Ross Trophy pro nejproduktivnějšího hráče ligy. Vedoucí Henrik Sedin z Vancouveru má v tabulce kanadského bodování před Ovečkinem náskok dvou bodů.

Teoretickou naději na účast ve vyřazovacích bojích mají dál hokejisté St. Louis po vítězství 2:1 v prodloužení nad Columbusem. Na poslední postupovou příčku v Západní konferenci, která patří Coloradu, ztrácejí Blues čtyři body, přičemž v závěrečných třech zápasech základní části jich mohou získat ještě šest. Colorado má však ještě jeden zápas k dobru.

"Rádi bychom měli postup ve svých rukou, ale bohužel jsme v situaci, kdy musíme čekat na výsledky dalších zápasů. Ale pořád ještě žijeme, a tak nám nezbývá než v každém utkání bojovat o vítězství a doufat v zaváhání soupeřů," konstatoval Erik Johnson, který vstřelil 61 sekund před koncem prodloužení vítězný gól.

ZÁPAS WASHINGTON 3:2 PP BOSTON:

Zdánlivě už jen o čest bojuje nejhorší tým NHL Edmonton. Oilers už sice nemají šanci odpoutat se z posledního místa tabulky, stále však mohou zabránit tomu, aby se tato sezona stala nejhorší v celé historii klubu. Výhrou 4:1 nad Minnesotou se tomuto cíli přiblížili, a když v závěrečných třech zápasech získají ještě alespoň tři body, překonají metu 60 bodů, na níž klub skončil v dosud nejhorším ročníku 1992/93.

"Je konec sezony, jsme jasně poslední, takže se může zdát, že už o nic nejde. Ale pořád o něco jde," zdůraznil kouč Oilers Pat Quinn, na jehož svěřence se do haly Rexall Place přišli podívat téměř 17 tisíc fanoušků. "Už jen kvůli těm tisícovkám diváků se musíme snažit, aby tato sezona nezůstala zapsána černým písmem jako nejhorší v historii klubu," dodal Quinn.