22:36aktualizováno  22:50
PRAHA - Neudržitelný útočník Barcelony Lionel Messi potopil na Camp Nou jakékoliv naděje Arsenalu na postup do semifinále Ligy mistrů. Argentinský přízrak vstřelil všechny čtyři branky svého týmu a posunul Barcelonu zase o něco blíže obhajobě titulu nejlepšího týmu starého kontinentu. Čestný úspěch hostí zařídil Bendtner.

Leo Messi. foto: Reuters

Jak zastavit fotbalového génia Lionela Messiho? Nad tím bádají všichni trenéři světa. Arsenal odpověď nenašel.

Inter Milán je po dvou výhrách nad CSKA Moskva v semifinále Ligy mistrů - VÍCE ČTĚTE ZDE!

Za loňskou sezonu sebral ocenění pro nejlepšího hráče světa (anketa FIFA) i nejlepšího fotbalistu působícího v Evropě (Zlatý míč). A v té letošní je ještě lepší: 43 zápasů - 39 branek. Nejlepší kanonýr španělské ligy, nejlepší kanonýr evropských soutěží i Ligy mistrů. To je Lionel Messi.

FC BARCELONA (MESSI) 4:1 ARSENAL:

Z úterní noci na obřím stadionu Camp Nou udělal "One man show".

V 11. minutě se Messi ještě zpoza vápna zastřeloval, v devatenácté jej zastínil hostující Bendtner, který poslal Arsenal do vedení. Jenže poté začal úřadovat "Messiáš" - pro barcelonské spasitel, pro soupeře pohroma. V 21. minutě už mu střela z dálky vyšla - 1:1. O jedenáct minut později si Messi zalaškoval se Silvestrem, ale z úhlu trefil jen boční síť.

Valdés první střelu Bendtnerovi chytil, na dorážku už nedosáhl.

Ve 37. minutě malý útočník Barcelony založil ve středu pole akci, příhrál na křídlo na Abidalovi, aby za pět vteřin prostřelil brankáře Arsenalu Almuniu. O pět minut později vyslal Messiho hlavičkou z půlící čáry do sóla Abidal a Messi "po panenkovsku" završil hattrick.

Že vám ve výčtu chybí další střely na branku nebo mimo ni? Tak vězte, že nikdo další kromě autorů branek gólmany neohrozil. A dlouho tomu bylo podobně i ve druhé půli. Barcelonští se stáhli, vědomi si náskoku i faktu, že v sobotu se utkají ve veledůležité ligové bitvě s Realem Madrid.

Radost Lionela Messiho.

A tak se začali postupně dostávat do šancí hosté - Clichy i Rosický pálili mimo, Bendtnerova hlavička po krásném centru Clichyho orazítkovala v 73. minutě levou tyč Valdésovy branky. A tak udeřilo na druhé straně. Nejprve v nájezdu neuspěl Pedro, po něm se cpal do šance Messi, ale také bez úspěchu.

Argentinský mladík si vše vynahradil v 86. minutě. To si vzal míč třicet metrů od branky, pohrál si se čtyřmi obránci soupeře, první střelou sice trefil skvělého Almuniu, dorážkou (na kterou měl uvnitř malého vápna spoustu času) ale španělského brankáře v barvách Arsenalu překonal potupnými jesličkami - 4:1.

A Messiho tvář doširoka roztáhl blažený úsměv, barcelonský stadion byl u vytržení.

Barcelona v semifinále poměří síly s vládcem italské ligy Interem Milán. V roli hostujícího kouče se Camp Nou vrátí na místo činu i kontroverzní José Mourinho, který právě v Barceloně získával své trenérské ostruhy.