18:52aktualizováno  20:47
PRAHA/LONDÝN - Minuty hrůzy zažili fotbalisté i fanoušci při zápase 3. kola anglické Premier League mez Chelsea a Norwichem. V 64. minutě souboje, krátce po vyrovnání hostí na 1:1 se řítil po centrovaném míči na malé vápno Norwiche domácí kanonýr Didier Drogba. Místo míče se ale potkal s rukavicemi Johna Ruddyho a po nekontrolovatelném pádu zůstal v bezvědomí ležet na hřišti. Podle posledních informací klubu bude v noci Drogba propuštěn z nemocnice s lehkým otřesem mozku.

Chelsea - Norwich (omráčený Didier Drogba). foto: Reuters

Vyhráli 3:1. Obránce Bosingwa se blýsknul parádní trefou. Norwich porazila Chelsea i bez jedničky v brance Petra Čecha. S novými tvářemi Romelem Lukakem či Juanem Matou. Jenže všechna pozitiva pro "Blues" překryla 64. minuta.

SRÁŽKA DROGBY A RUDDYHO

Krátce po vyrovnání hostí na 1:1 a rozehrání Chelsea vyslal Ramires šikovný centr na hranici malého vápna soupeře za její obranu. Ještě lépe se mi na míč naběhl zkušený domácí kanonýr Didier Drogba. Jenže u míče byl o zlomek vteřiny později než gólman Norwiche John Ruddy. Ten kulatý nesmysl vyboxoval, jenže zároveň trefil do spánku i Drogbu.

Ten se po tvrdém úderu sesunul již bezvládně k zemi, po pádu si navíc ještě poranil nos. Sedm minut poté ošetřovali lékaři Chelsea třiatřicetiletého útočníka z Pobřeží Slonoviny než jej s kyslíkovou maskou a na nosítkách odnesli do zázemí a následně do nemocnice. Podle kouče Chelsea Villas-Boase přišel v nemocnici Drogba k sobě, délku rekonvalescence ale říct ještě nedokázal.