17:18
ŘÍM - Patrik Schick skóroval po 83 vteřinách na hřišti a pomohl fotbalistům Sampdorie Janov k výhře nad druhým AS Řím 3:2. Český útočník vstřelil nejrychlejší gól střídajícího hráče v této sezoně italské ligy.

Patrik Schick (vpravo) slaví. foto: ČTK/AP

Juventus Turín tak navýšil po výhře 2:0 na půdě Sassuola svůj náskok v čele tabulky na čtyři body a oproti Římanům má zápas k dobru. Dařilo se také dalším českým fotbalistům: Jakub Jankto z Udine i Ladislav Krejčí z Boloni si připsali asistenci.

Pro AS Řím začal duel v Janově se Sampdorií dobře, už v páté minutě se z dorážky prosadil Peres. Ještě do poločasu ale domácí vyrovnali, v 21. minutě se po Murielově centru zprava trefil Praet. Vedení Římanům vrátil v 66. minutě bosenský útočník Džeko a pak už přišla Schickova chvíle.

V 69. minutě jej trenér Giampaolo poslal do hry místo Fernandese a o 83 vteřin později si český forvard po další Murielově přihrávce zpracoval hrudí míč a vyrovnal. Schick dal v této sezoně pět ligových branek, z toho čtyřikrát nastupoval do zápasu jako střídající hráč.

Patrik Schick slaví.
Patrik Schick (vpravo) slaví.

Patrik Schick slaví pátou ligovou branku v italské Serii A

Kolumbijskému reprezentantovi Murielovi se zápas povedl, o dvě minuty později totiž k dvěma asistencím přidal také gól z přímého kopu a dokonal obrat. Sampdoria ukončila sérii šesti utkání bez výhry, naopak AS poprvé po čtyřech vítězstvích padlo.

Juventus vstoupil do zápasu na hřišti Sassuola aktivně a už od deváté minuty vedl, když se po Sandrově přízemním centru trefil Higuaín. Argentinský kanonýr se prosadil v šesti posledních ligových zápasech, což se naposledy v dresu „Staré dámy“ povedlo Davidu Trézéguetovi v roce 2005. Francouzský útočník tehdy skóroval dokonce v devíti duelech v řadě.

VÝSLEDKY 22. KOLA SERIE A

FC Turín - Bergamo 1:1 (16. Falqué - 66. Petagna), Cagliari - Boloňa 1:1 (90.+2 Borriello - 64. Destro), Crotone - Empoli 4:1 (56., 90.+1 z pen. a 90.+2 Falcinelli, 24. Stoian - 39. Mčedlidze), Fiorentina - FC Janov 3:3 (17. Iličič, 50. Chiesa, 62. Kalinič - 57. a 86. z pen. Simeone, 59. Hiljemark), Sampdoria Janov - AS Řím 3:2 (21. Praet, 71. SCHICK, 73. Muriel - 5. Peres, 66. Džeko), Sassuolo - Juventus Turín 0:2 (9. Higuaín, 25. Khedira), Udine - AC Milán 2:1 (31. Théréau, 73. De Paul - 8. Bonaventura), 20:45 Neapol - Palermo.

Higuaín navíc v 25. minutě přihrál na gól Khedirovi. Po změně stran byl blízko zásahu také Dybala, jeho pokus ale skončil na tyči.

AC Milán se nedotáhl na pohárové příčky. Přestože v Udine vedl od osmé minuty zásluhou Bonaventury, za domácí ještě v první půli vyrovnal Théréau a po změně stran poslal Udine do vedení De Paul, jemuž na rozhodující branku přihrál záložník Jankto. Jeho tým po čtyřech zápasech vyhrál.

Asistenci si připsal také další český fotbalista Krejčí. Po jeho pasu otevřel v Cagliari skóre ve prospěch Boloni Destro. Hosté si ale zkomplikovali situaci v závěru, kdy šli do devíti po vyloučení Vivianiho a Kraftha. Na konečných 1:1 v nastavení vyrovnal Borriello.

Diego Falcinelli se stal prvním fotbalistou Crotone, který zaznamenal hattrick v Serii A. Díky němu 18. tým tabulky porazil 4:1 Empoli, které je na tom pouze o jednu příčku lépe.