12:11
WASHINGTON - Tomáš Vokoun nedostal v zámořské NHL podruhé za sebou žádný gól. Po týmu Calgary nevyzrála na českého gólmana a obranu Floridy ani Tampa Bay. Panthers před vyprodaným hledištěm zvítězili 6:0 díky čtyřem gólům v první třetině, Vokoun kryl 29 střel. Gól a dvě asistence zaznamenal Rostislav Olesz, jednu přihrávku si připsal i Radek Dvořák. Čtyřmi asistencemi se blýskl obránce Bryan McCabe.

Michal Neuvirth v akci. foto: Reuters

Florida hrála poprvé v sezoně doma a přivodila soupeři první porážku. "Odehráli jsme další skvělý zápas. Kluci hráli výborně v obraně, v útoku byli hladoví po gólech a byli důrazní v prostoru okolo soupeřovy branky. Zápas jsme si užili, v kabině je teď dobrá nálada," řekl Vokoun. Muž zápasu vychytal svoji jubilejní čtyřicátou nulu v soutěži a prodloužil aktuální neprůstřelnost na 125 minut.

FLORIDA 6:0 TAMPA BAY:

Milan Michálek se zapsal dvakrát mezi střelce Ottawy v utkání na ledě Montrealu a po jeho druhé trefě vedli hosté 3:1. Ale potom už skórovali jen Canadiens a zvítězili 4:3. Na obratu se podílel Tomáš Plekanec, který si připsal asistenci u třetí branky a v 57. minutě dal vítězný gól.

NASHVILLE 2:3 PP WASHINGTON:

NOČNÍ VÝSLEDKY NHL

Philadelphia - Pittsburgh 1:5 (1:1, 0:1, 0:3)
Branky: 7. Briere - 44. a 45. Crosby, 12. Kunitz, 40. Letestu, 57. Cooke. Střely na branku: 30:32. Diváci: 19.684.

Montreal - Ottawa 4:3 (1:1, 2:2, 1:0)
Branky: 2. Gionta, 34. Halpern, 38. A. Kosticyn (Plekanec), 57. Plekanec - 11. a 32. M. Michálek, 31. Karlsson. Střely na branku: 40:19. Diváci: 21.273.

New Jersey - Boston 1:4 (0:0, 1:4, 0:0)
Branky: 24. Zubrus - 26. Caron, 31. Ryder, 37. S. Thornton, 39. Lucic (Krejčí). Střely na branku: 32:35. Diváci: 13.056.

NY Islanders - Colorado 5:2 (0:0, 3:0, 2:2)
Branky: 34. a 39. Jurčina, 39. Bailey, 45. Grabner, 60. Tavares - 43. Ch. Stewart, 51. Galiardi. Střely na branku:25:30. Diváci: 10.127.

Florida - Tampa Bay 6:0 (4:0, 0:0, 2:0)
Branky: 15. a 48. Booth (na obě Olesz), 2. Stillman (Dvořák), 16. Reinprecht, 19. Wideman, 58. Olesz. Střely na branku: 38:29. Brankář Tomáš Vokoun odchytal za Floridu celé utkání, neinkasoval žádnou branku z 29 střel a úspěšnost zásahů měl 100 procent. Diváci: 17.040.

Nashville - Washington 2:3 v prodl. (1:0, 1:0, 0:2 - 0:1)
Branky: 18. Dumont, 26. Tootoo - 45. Sjomin, 53. Fleischmann, 62. Laich. Střely na branku: 39:34. Brankář Michal Neuvirth odchytal za Washington celé utkání, inkasoval dvě branky z 39 střel a úspěšnost zásahů měl 94,87 procenta. Diváci: 16.144.

Minnesota - Columbus 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
Branky: 25. Burns (Havlát), 37. Clutterbuck (Havlát) - 14. Dorsett, 30. MacKenzie (Voráček), 51. Umberger. Střely na branku: 23:25. Diváci: 17.336.

Dallas - St. Louis 3:2 po sam. nájezdech (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 35. a rozh. nájezd Eriksson, 18. J. Neal - 2. Berglund, 4. McDonald. Střely na branku: 25:43. Diváci: 11.750.

Chicago - Buffalo 4:3 (1:2, 1:1, 2:0)
Branky: 7. a 53. Sharp, 22. Hossa, 50. Bolland - 7. Stafford, 8. Gaustad, 38. McCormick. Střely na branku: 21:41. Diváci: 21.293.

Phoenix - Detroit 1:2 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 20. Hanzal - 28. Dacjuk, 65. Kronwall. Střely na branku: 26:33. Diváci: 17.125.

Calgary - Edmonton 5:3 (1:1, 1:2, 3:0)
Branky: 10. a 60. Tanguay, 23. Morrison, 45. Hagman, 48. Iginla - 6. Hemský, 21. Penner, 25. Pääjärvi. Střely na branku: 46:30. Diváci: 19.289.

San Jose - Atlanta 2:4 (2:0, 0:2, 0:2)
Branky: 16. Heatley, 16. Clowe - 22. Ladd, 34. A. Stewart, 54. Byfuglien, 56. E. Kane. Střely na branku: 38:28. Diváci: 17.562.

Velký podíl na rozhodující trefě měl Andrej Kosticyn, jenž udělal před brankou Ottawy rozruch a český útočník mohl dopravit odražený kotouč do klece. "Naše lajna je o hodně silnější, když hraje s ním. Odvádí dobrou práci. Hodně střílí, chodí do tvrdých osobních soubojů a nebojí se jít i před branku. Dnes asi třikrát nebo čtyřikrát se středem hřiště probil k brance a vytvořil tím pro nás prostor ke střelbě," pochvaloval si spolupráci Plekanec.

Český útočník společně s křídly Kosticynem a Michaelem Cammallerim hýřili aktivitou a vyslali na soupeře 15 střel, jen o čtyři méně než celý tým Ottawy. Slabinou jsou zatím ale přesilové hry, v nichž Montreal v dosavadní sezoně skóroval jenom jednou. "Puk si dáváme dobře, ale některé věci můžeme zlepšit. Potřebujeme na tom zapracovat," prohlásil Plekanec.

Michal Neuvirth stál opět v brance Washingtonu, ačkoliv trenér Bruce Boudreau zvažoval nasazení uzdraveného Semjona Varlamova. Český gólman se v Nashvillu odvděčil za důvěru dalším spolehlivým výkonem, zneškodnil 37 střel a pomohl ke čtvrtému vítězství v řadě. Capitals vyhráli 3:2 v prodloužení, přestože po dvou třetinách prohrávali o dvě branky.

Gólový deficit srovnal v 53. minutě český útočník Tomáš Fleischmann, vítěznou trefu pak zařídil Brooks Laich. Predators se opět museli obejít bez Martina Erata, byť už po problémech se zády začal s tréninkem.

Hokejisté Phoenixu sehráli po dvojzápase v Praze první utkání na americkém kontinentu a v domácím prostředí vedli nad Detroitem po brance Martina Hanzala 1:0, nakonec ale prohráli 1:2 v prodloužení.

Vítěznou trefu si připsal v přesilové hře obránce Niklas Kronwall. Trenér Coyotes Dave Tippett se na své svěřence zlobil. "Nevadí, jak jsme hráli oslabení, ale kolik jsme jich hráli. Když soupeři nabídnete osm přesilovek, z toho dvě v prodloužení, zahráváte si s osudem," řekl.

Boston, druhý tým, který sezonu odstartoval v Praze, si v úvodním utkání po návratu z Evropy počínal lépe a v New Jersey zvítězil 4:1. Všechny góly padly ve druhé třetině a ten první dali domácí, ale Bruins pak skórovali čtyřikrát od 26. do 39. minuty. Na poslední branku nahrál David Krejčí. New Jersey prohrálo pátý ze šesti zápasů.

Útočník Aleš Hemský otevřel skóre kanadského derby mezi Edmontonem a domácím Calgary, ale k vítězství jeho trefa nevedla. Oilers celkem třikrát ztratili jednogólové vedení a prohráli 3:5.

Misku vah strhl v poslední třetině definitivně na stranu Flames Jarome Iginla, který po úvodních třech zápasech začínal být s parťáky z formace Ollim Jokinenem a Alexem Tanguayem středem kritiky, neboť neměli na kontě ani jeden kanadský bod.

Naprázdno vyšla i aktivita Martina Havláta, jenž přihrál na oba góly Minnesoty v utkání s Columbusem. Domácí Wild prohráli 2:3, o výhře hostů rozhodl devět minut před koncem RJ Umberger, jehož branka byla dlouhou dobu zkoumána u videa.