20:56
PRAHA - Fotbalový reprezentant Ladislav Krejčí zaznamenal v italské lize už pátou asistenci v sezoně a v 21. kole pomohl Boloni k výhře 2:0 nad Turínem. V počtu gólových přihrávek je český záložník na sedmém místě v soutěži. V nejvyšší řecké soutěži se pak trefil při triumfu 2:0 nad Asterasem Tripolis útočník AEK Atény Tomáš Pekhart.

Tomáš Pekhart slaví gól v dresu AEK Atény. foto: Facebook AEK Atény

Krejčí se podílel na první brance utkání. Po přetaženém centru z pravé strany vyhrál hlavičkový souboj a přiťukl míč spoluhráči Blerimovi Džemailimu, který zblízka propálil gólmana. Švýcarský záložník pak v závěru přidal druhý gól a definitivně rozhodl.

Vítězný gól Tomáše Pekharta proti Asterasu Tripolis

Fotbalisté Juventusu domácí výhrou 2:0 nad Laziem Řím potvrdili první příčku v tabulce. Na domácím stadionu vyhráli v Serii A už 26. utkání za sebou. Naposledy zaváhali v září 2015.

PEKHARTOVI TO V ŘECKU STŘÍLÍ

Skvělou střeleckou formu si drží český útočník Tomáš Pekhart. V nedělním duelu řecké ligy mezi AEK Atény a Asterasem Tripolis se podílel jedním gólem na výhře domácích 2:0. Byl to pro něj už sedmý gól v posledních deseti utkáních.

V úvodu sezony sedmadvacetiletý útočník spíše paběrkoval, ale od konce listopadu patří ke klíčovým postavám AEK. Chytnul se v poháru a nyní září i v lize. Proti Asterasu otevřel ve 24. minutě skóre, když po centru zleva předskočil obránce a perfektně umístěnou hlavičkou o zem překonal brankáře.

Gólem potěšil i staronového trenéra AEK Manuela Jiméneze, který v pátek nahradil Josého Moraise. Španělský kouč se do klubu vrátil po šesti letech.

Obhájcům titulu vyšel především úvod utkání. Do vedení se dostali už v 5. minutě zásluhou Paula Dybaly. O 12 minut později zvýšil po centru z pravé strany Gonzalo Higuaín, který se trefil v pátém ligovém utkání za sebou, ve kterém nastoupil. To se v dresu Juventusu naposledy povedlo v roce 2005 Davidu Trezeguetovi.

Higuaín dokonce vstřelil druhý gól, ale ten mu sudí kvůli těsnému ofsajdu neuznal. Argentinský útočník je tak se 14 góly na druhém místě tabulky střelců o gól za Maurem Icardim.

V dresu Udinese odehrál 85 minut další český záložník Jakub Jankto, ani on ale prohru 0:1 na hřišti Empoli neodvrátil. Připsal si jen žlutou kartu.

Neprosadil se ani Patrik Schick, který počtvrté nastoupil v základní sestavě Sampdorie Janov, ale musel přijmout prohru 0:1 na hřišti Bergama. Sampdoria čeká na výhru už sedm soutěžních zápasů. Bergamo vyhrálo i přesto, že do sestavy od začátku nasadilo hned dva sedmnáctileté hráče Bastoniho a Melegoniho.

Góly v zápase Boloňa - Turín (2:0)

Už osmou soutěžní výhru v řadě uhrál Inter Milán, který zdolal Palermo na jeho hřišti 1:0 gólem Mária. Od listopadové výměny trenéra je Inter nejlepším týmem v lize. Navíc v posledních šesti utkáních udržel čtyřikrát čisté konto. Předtím na to samé potřeboval 22 utkání.

Sassuolo vyhrálo 3:1 na hřišti Pescary díky dvěma gólům Alessandra Matriho. Poprvé se prosadil už po 58 vteřinách, postaral se tím o nejrychlejší gól sezony. Poslední Pescara doma nevyhrála už devatenáctý zápas v řadě, což je nový rekord soutěže.