11:37
MADRID - První start v sezoně skončil pro brankáře Realu Madrid Jerzyho Dudka zlomeninou čelisti. Polský gólman nedochytal středeční zápas fotbalové Ligy mistrů proti Auxerre kvůli zranění, které utrpěl při střetu s útočníkem francouzského klubu Royem Contoutem těsně před koncem prvního poločasu. Mimo hru by měl být zhruba šest týdnů.

Zápas, v němž dostala volno brankářská jednička Realu Iker Casillas, dochytal Antonio Adán. Španělský velkoklub zakončil základní část soutěže jasnou výhrou 4:0. Dudek se zranil v závěru první půle, když odvážně vyběhl mimo pokutové území, kde ovšem hlavou narazil do ramene útočníka Auxerre Contouta.

Po neúmyslném střetu zůstal ležet na trávníku a následně musel být vystřídat mladíkem Adánem, juniorským španělským reprezentantem. Ten stejně jako polský veterán udržel čisté konto.

REAL MADRID 4-0 AUXERRE (zranění Dudka od 2:49 minut):

Sedmatřicetiletý Dudek dostal ve středu první šanci od letního příchodu kouče Josého Mourinha, který ho v předchozím utkání Ligy mistrů s Ajaxem využil v netradiční roli prostředníka.

Přes polského gólmana vzkázal oporám Xabimu Alonsovi a Sergiu Ramosovi, aby se v závěru nechali záměrně vyloučit a zbavili se tak karet před vyřazovací částí. Všichni aktéři i klub za to byli potrestáni, Dudek dostal pokutu 5000 eur.