Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

12:36
NEW YORK - Těch zákroků nebezpečně přibývá. Stále častěji trnou fanoušci i hokejisté při brutálních zákrocích hráčů na hlavu soupeře. Eliáš, Salmela, Bartečko a nyní Savard. A seznam hráčů by mohl pokračovat dále a dále. Všechny tři případy se staly během dvou měsíců a mají společné jedno - tvrdý knockout do hlavy soupeře.

Někteří hokejisté jsou nepoučitelní. Zámoří v posledních dvou měsících (jednou v rámci olympijských her) trnulo hned čtyřikrát při nechutných zákrocích na hlavu jednoho z hokejistů (I když v případě Eliáše šlo nejspíše o čistý zákrok - VÍCE ČTĚTE ZDE!). Scénář je pokaždé stejný, výsledek naštěstí zatím též. Ale jak dlouho bude trvat, než některý z napadených hráčů přijde k vážnějšímu zranění?

COOKE VS SAVARD:

Naposledy byl nevybíravě knockoutován dnes v noci klíčový útočník Bostonu Marc Savard. Centr elitního útoku "Medvědů" za stavu 1:2 ve 35. minutě převzal přihrávku od Widemana a vypálil na branku domácího Pittsburghu. A vzápětí to přišlo. Tvrdá rána loktem ze strany od Matta Cookea z týmu posledních šampionů NHL.

SALMELA VS. RICHARDS - VÍCE ČTĚTE ZDE!

Dvaatřicetiletý Savard se složil k ledu, z něj ho dostali zdravotníci až po pěti minutách na nosítkách. Pittsburgh zápas vyhrál, Cooke nebyl potrestán. Dodatečnému disciplinárnímu trestu ale zřejmě neunikne. "Byl to evidentně nečistý zákrok. Typický úder na hlavu ze strany, odkud nemohl vidět napadajícího soupeře," zuřil po zápase kouč Bostonu Claude Julien. Jeho svěřenec utrpěl otřes mozku a zůstal zatím v nemocnici.

TOLLEFSENŮV ÚTOK NA BARTEČKA - VÍCE ČTĚTE ZDE!

Může mluvit o štěstí, jak dlouho bude ale trvat, než to některý z hokejistů odnese vážnějším zraněním?