9:57
PRAHA/NEW YORK - Čtrnáct branek i hromadné potyčky nabídlo středeční utkání NHL v Bostonu, kde domácí hokejisté i s přispěním tří asistencí Davida Krejčího přestříleli Montreal 8:6. Gólová lavina se utrhla ve druhé třetině, v níž padlo na obou stranách po čtyřech brankách a skóre se změnilo z 2:0 na 6:4.

Boston - Montreal. foto: Reuters

Bruins v zápase ani jednou neprohrávali, hosté i díky dvěma asistencím Tomáše Plekance pouze srovnali krok na 2:2 a 3:3. Největší měrou se na přestřelce podílel domácí útočník Nathan Horton, který zaznamenal gól a čtyři přihrávky. Po dvou brankách vítězů dali Milan Lucic a Michael Ryder, za hosty se dvakrát trefil Max Pacioretty.

"Byl to hokej jako za starých časů. Hrálo se nahoru dolů, nechyběly rvačky. Byla to zábava hrát v takovém utkání. Jen mě mrzí výsledek," uvedl po zápase brankář Carey Price, který se v prostřední části zapojil do hromadné bitky. Přes celé kluziště za ním přijel protějšek Tim Thomas, jejich vzájemný souboji spíše ale připomínal zápas. Terč nenalezla žádná rána a po pár chvatech svalil Price Thomase na led.

BOSTON 8:6 MONTREAL:

"Oceňuji, že dodržel pravidla bitek a neudeřil mě, když jsem byl dole," uvedl Thomas, který byl s Pricem na nedávném Utkání Hvězd. "Jsme kamarádi, ale tady jsme byli v zápase jako dva soupeři," dodal Thomas, pro něhož je šest inkasovaných branek letošním maximem a lídr procentuální úspěšnosti zásahů i gólového průměru na zápas si tak notné pošramotil statistiky.

Další šarvátky přišly až ke konci zápasu. Předehrou byla bitka Benoita Pouliota s Krejčím, který se letos v zápase proti Montrealu porval už podruhé. Zatímco v prosincovém utkání byl v pěstní výměně s Mikem Cammallerim úspěšnější, nyní měl jeho soupeř navrch. V závěrečné minutě se pak strhla další hromadná rvačka, ve které figurovali i hostující obránci Roman Hamrlík a Jaroslav Špaček. Prvně jmenovaný se dostal do dvojice s Shawnem Thorntonem, druhý s Johnnym Boychukem.

NOČNÍ VÝSLEDKY

Boston - Montreal 8:6 (2:0, 4:4, 2:2)
Branky: 32. a 51. Ryder, 33. a 35. Lucic (na obě Krejčí), 14. Marchand, 14. Seidenberg, 30. McQuaid, 55. Horton (Krejčí) - 48. a 60. Pacioretty, 21. Gionta (Plekanec), 29. Subban (Plekanec), 32. Y. Weber, 33. Desharnais. Střely na branku: 34:33. Diváci: 17.565.

Columbus - San Jose 2:3 (2:0, 0:2, 0:1)
Branky: 10. Huselius, 20. Clitsome - 22. Huskins, 34. Wellwood, 56. Marleau. Střely na branku: 44:32. Diváci: 11.906.

Detroit - Nashville 1:4 (0:2, 1:2, 0:0)
Branky: 37. Salej - 4. Erat, 15. Legwand, 22. C. Wilson, 31. S. Kosticyn. Střely na branku: 35:30. Diváci: 20.066.

Minnesota - Colorado 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)
Branky: 15. Miettinen, 16. Havlát, 31. Madden - 16. a 41. D. Jones (na druhou Hejduk). Střely na branku: 24:25. Diváci: 18.194.

Dallas - Phoenix 2:3 v prodl. (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 11. Ott, 26. B. Richards - 19. Rozsíval, 46. Boedker, 62. Vrbata. Střely na branku: 18:35. Diváci: 11.488.

Calgary - Ottawa 5:2 (1:2, 2:0, 2:0)
Branky: 9. a 56. Jackman, 34. O. Jokinen, 38. Glencross, 49. Babčuk - 10. Kelly (Kuba), 11. Campoli. Střely na branku: 35:26. Diváci: 19.289.

Edmonton - Chicago 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Branky: 57. Eberle - 45. a 60. P. Kane, 11. Sharp, 26. Bickell. Střely na branku: 24:26. Diváci: 16.839.

Vancouver - Anaheim 3:4 (0:1, 1:2, 2:1)
Branky: 28. D. Sedin, 46. Burrows, 60. Kesler - 25. a 47. Ryan, 1. J. Blake, 24. McMillan. Střely na branku: 38:24. Diváci: 18.860.

Mnoho nechybělo, aby se zapojil do bitky i poslední Čech v utkání Tomáš Plekanec, včasný zásah rozhodčích ho ale s protihráčem oddělil. I tak se celkem v utkání rozdalo 182 trestných minut a v závěru duelu měl Boston na lavičce pět hokejistů, Montreal o jednoho více. "Byl to velký zápas, v sázce bylo hodně. Jednalo se o důležité body a projevilo se to i v zápase.

Bylo to vyhecované a výsledek jste mohli vidět," dodal útočník Montrealu Brian Gionta.

Český útočník Radim Vrbata rozhodl gólem v prodloužení o výhře Phoenixu 3:2 na ledě Dallasu a stal se první hvězdou utkání. Mladoboleslavský rodák se prosadil v přesilové hře, když se pěknou stahovačkou zbavil obránce Karlise Skrastinše a střelou zápěstím překonal brankáře Kariho Lehtonena. "Když jsem dostal puk, všimnul jsem si, že jeden z jejich hráčů se mi vrhá ve snaze zblokovat puk pod nohy. Takže jsem se pokusil uvolnit a poté hned střílet. Měl jsem štěstí, že to prošlo," popisoval Vrbata vítězný zásah, který znamenal pro Coyotes jubilejní pětistou výhru od přestěhování se z Winnipegu v roce 1996.

Vítězství hostí podpořil jednou brankou i Michal Rozsíval, který vstřelil po příchodu z New Yorku Rangers první gól v novém působišti. V dresu domácích si první start v NHL připsal Tomáš Vincour. Dvacetiletý rodák z Brna na ledě strávil necelých 11 minut, zaznamenal jednu střelu, pět střetů a dvě zblokované střely. V utkání nastupoval ve třetí formaci s Ottem a Wandellem.

Martin Havlát přispěl jedním gólem k výhře Minnesoty 3:2 nad Coloradem a uhájil v přímém souboji s Milanem Hejdukem, který zaznamenal jednu asistenci, průběžné vedení produktivity Čechů. Havlát zůstává v čele s nejtěsnějším možným náskokem, bodově se ale s Hejdukem srovnal Plekanec. Za hostující Avalanche ještě stále nenastoupil Peter Forsberg, který se rozhodl pro návrat do NHL, ale ještě nemá vyřízena víza.

Podruhé během pěti dnů hokejisté Nashvillu porazili Detroit a po minulém domácím vítězství 3:0 uspěli tentokrát i venku 4:1. K výhře nasměroval Predators Martin Erat, který ve čtvrté minutě precizní střelou z levého kruhu do horního rohu branky otevřel skóre utkání. Ještě v první třetině zvýšil vedení týmu Daniel Legwand a zbývající dva zásahy přidali hosté ještě do poloviny zápasu. Red Wings v dalším průběhu už pouze vsítili čestný gól a jejich náskok v čele Centrální divize se před Nashvillem ztenčil na rozdíl pěti bodů.