16:44aktualizováno  16:55
EINDHOVEN - Jako kdyby vyhrálo jedno z pražských "S" derby 10:0 nebo stejným výsledkem skončilo pro některého z rivalů španělské El Clásico. Podobnou fotbalovou bombou je vítězství fotbalisté PSV Eindhoven v 10. kole nizozemské ligy nad jedním ze dvou úhlavních rivalů - Feyenoordem Rotterdam. Vítězi Poháru EUFA z roku 2002 tak připravili nejtěžší porážku v historii klubu.

Radost fotbalistů PSV. foto: Reuters

Největší ostudu v historii klubu musí trávit v Rotterdamu, respektive fanoušci i hráči čtrnáctinásobných nizozemských šampiónů z Feyenoordu. Doposud slavný klub utržil největší debakl s jiným ze svých rivalů - Ajaxem Amsterodam v roce 1983 2:8. Tou dosud byla prohra 2:8 s Ajaxem Amsterodam v roce 1983.

Feyenoord, který v roce 2002 získal Pohár UEFA, se v posledních letech trápí a dnes to jen potvrdil. V 25. minutě otevřel skóre Reis a zahájil kanonádu, na které se sám podílel hattrickem. Dvakrát se trefili Lens s Dzsudzsákem. "Takováhle porážka opravdu hodně bolí. V šatně je teď hodně emocí. Tohle se stát nemělo," řekl po zápase trenér Feyenoordu Mario Been.

"Je těžké vysvětlit, co se stalo. Po prvním gólu a červené kartě se naše hra zcela rozpadla a každý z nás si hrál svůj vlastní zápas. Totálně jsme vyhořeli," dodal zkušený obránce Tim de Cler. Devět branek vstřelili hostitelé od 34. minuty, kdy zápas skončil po druhé žluté kartě pro Leerdama.

PSV EINDHOVEN 10:0 FEYENOORD:

Přesto v poločase nic nenasvědčovalo debaklu, domácí vedli pouze 2:0, když druhou branku přidal nizozemský talent Ibrahim Afellay. Jenže po hodině hry už svítilo na ukazateli skóre stav 7:0, když domácí stihli za patnáct minut nasázet nebohému soupeři pět branek. Potupná desátá branka nakonec přišla až v závěru zápasu, když se trefil v 87. minutě Lens.

Eindhoven si rekordní výhrou pojistil vedení v tabulce, o tři body před Ajaxem Amsterodam, který jen remizoval 2:2 na půdě Excelsioru.