6:00
PRAHA - Takové vyloučení se jen tak nevidí. Záložník Porta Danilo Pereira musel jít v 80. minutě zápasu třetího kola portugalské ligy po dvou žlutých kartách pod sprchy. Obě přitom inkasoval během pouhých pěti minut. Druhá z nich byla ale více než podivná.

Sudí Luís Godinho dává Danilovi druhou žlutou kartu. foto: Reprofoto

V 76. minutě duel, který nakonec vyhráli poněkud překvapivě domácí Moreirense 1:0 gólem Geraldese z úvodu druhé půle, viděl pětadvacetiletý Danilo Pereira z rukou sudího Luise Godinha žlutý kartonek poprvé.

V tu chvíli bylo ještě všechno v pořádku.

Jenže čtyři minuty poté couval Godinho po jedné z akcí od pokutového území domácích, když zády vrazil do Pereiry, který od něj ještě odpadl.

Srážku totiž vůbec nečekal, kvůli komunikaci se spoluhráče hlavního rozhodčího neviděl.

Jaké proto bylo překvapení – nejen pro něj, ale i pro jeho spoluhráče – když se Godinho otočil a Danilovi ukázal žlutou kartu, kterou jej poslal v součtu s prvním napomenutím předčasně pod sprchy.

„Koukal jsem se na ten incident už více jak stokrát a upřímně nemohu pochopit kritéria toho gentlemana, podle kterých mě vyloučil. Nechápu to. Už jsem toho ve fotbale viděl hodně, ale tohle je ta největší hanebnost, co jsem kdy zažil,“ napsal poté rozladěný mistr Evropy z loňského roku a vice-mistr světa do dvaceti let z roku 2011.

Při pohledu na video s ním nelze než souhlasit.

Mimochodem, oba celky se utkají už za deset dní poprvé také v rámci letošní sezony nejvyšší soutěže. Bylo by více než zajímavé, pokud by u tohoto setkání byl také sudí Luis Godinho.