8:24
WASHINGTON - Fotbalisté Colorada Rapids vyhráli poprvé v historii zámořskou MLS. Ve finále porazili Dallas 2:1 po prodloužení díky vlastnímu gólu soupeře. Utkání, které se hrálo na stadionu v Torontu, skončilo v řádné hrací době 1:1, rozhodnutí přinesla až 107. minuta a nešťastný zásah obránce George Johna.

Rozhodující trefa finále MLS mezi Coloradem a Dallasem. foto: Reuters

Colorado hraje zámořskou soutěž od svého založení v roce 1995, do samotného finále se probojovalo letos podruhé, předtím bylo neúspěšné v roce 1997. Duel dvou týmů, se kterými se pro vyvrcholení soutěže příliš nepočítalo, rozehrál lépe Dallas a v 35. minutě šel do vedení zásluhou Davida Ferreiry.

Tým z Denveru se však brzy po přestávce dočkal vyrovnání z kopačky Conora Caseyho. Klíčové se ukázalo poslední střídání Colorada, po němž se na hřišti objevil Macoumba Kandji. Ten v prodloužení vystřelil na bránu Dallasu a teč obránce Johna přizvedla míč tak, že neměl gólman Kevin Hartman šanci zareagovat. Kandji se při střele zranil, a tak muselo dohrávat Colorado o deseti.

VÍTĚZNÝ GÓL FINÁLE MLS COLORADO-DALLAS:

Zámořská soutěž by se mohla podle slov svého komisionáře Dona Garbera přiblížit termínově evropským soutěžím. Dosud se hraje od března do listopadu a často dochází k termínovým kolizím při mezistátních zápasech. Od příštího ročníku se soutěž rozroste ze 16 na 18 týmů, do play off bude postupovat nejlepší desítka.

Ten bude poslední šancí pro anglickou modlu Davida Beckhama, jak získat i titul za oceánem. Fotbalista s kouzelnou pravačkou letos vypadl v semifinále soutěže se svým Los Angeles Galaxy s poraženým finalistou Dallasem 0:3.

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.