Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

16:34aktualizováno  19:38
LONDÝN/PRAHA - Londýnský Arsenal prohrál v 11. kole na domácí půdě s nováčkem z Newcastlu 0:1 a přišel tak na třetí pozici o bodový kontakt s vedoucím duem Chelsea-Manchester United. Jediný gól zápasu dal na konci prvního poločasu vychvalový mladík Andy Carroll. V závěru duelu neudržel nervy na uzdě domácí stoper Koscielny, který dostal červenou kartu. Vedoucí Chelsea i s Petrem Čechem v brance prohrála na půdě Liverpoolu 0:2.

Liverpool - Chelsea (radost hrdiny Torrese). foto: Reuters

"Velmi na mně zapůsobil. Carroll má vzezření, charisma a sebevědomí. Je inteligentní na míči. Když jsem ho viděl minulý rok, tak jsem o něm pochyboval, ale za rok se výrazně zlepšil," to jsou slova kouče Arsenalu Arséne Wengera na adresu jedenadvacetiletého útočníka Newcastlu Andy Carrolla před vzájemným duelem na Emirates Stadium.

A enfant terrible anglického fotbalu, který dostal loni pokutu za napadení muže v baru a v posledních dnech řeší kauzu s údajným napadením své přítelkyně, jeho slova potvrdil na trávníku. Ve 45. minutě si naběhl na centr z přímého volného kopu a razantní hlavičkou nedal Fabianskimu šanci - 0:1.

GÓL ANDY CARROLLA DO SÍTĚ ARSENALU:

Domácí poté strávili celý druhý poločas na polovině hostí, gól ale vstřelil nedokázali. Dvakrát je zastavila branková konstrukce, ostatní nebezpečné pokusy lapil mladý nizozemský brankář Tim Krul. V nastavení pak zastavil nápor "Gunners" hloupým vyloučením stoper Laurent Koscielny.

Arsenal, za který nenastoupil Tomáš Rosický (strávil duel jen na lavičce náhradníků), tak na třetím místě zahodil šanci bodově se dotáhnout na druhý Manchester United. Naopak se na něj dotáhl druhý manchesterský klub - City. Tomu zajistil tříbodový zisk na hřišti West Bromwiche Albion dvěma góly Mario Balotelli.

Útočník Manchesteru City zároveň potvrdil i v Anglii svou kontroverzní pověst. Dvacetiletá letní posila z Interu Milán po dvou brankách v první půli inkasovala červenou kartu za nakopnutí Youssoufa Mulumby. Sám postižený byl v závěru také vyloučen.

LIVERPOOL 2-0 CHELSEA LONDÝN:

Fotbalisté mistrovské Chelsea s Petrem Čechem v brance prohráli v 11. kole anglické ligy v Liverpoolu 0:2 a po druhé porážce v sezoně vedou tabulku už jen o dva body před Manchesterem United. Oba góly vstřelil v prvním poločasu Fernando Torres.

Liverpool potvrdil návrat formy a nechává zapomenout na nejhorší vstup do sezony od roku 1953. V domácí soutěži zvítězili "Reds" potřetí za sebou a vyhoupli se na devátou příčku. Poprvé se Torres trefil už v 11. minutě, když po Kuijtově povedeném centru za obranu přehodil vybíhajícího Čecha. Španělský útočník zdvojnásobil vedení v poslední minutě prvního poločasu umístěnou točenou střelou z úhlu.

Kritizovaný šestadvacetiletý kanonýr se zlepšil na čtyři ligové góly a mohl si při střídání vychutnat aplaus ve stoje zaplněného Anfield Road, včetně nových majitelů klubu. Hosté, kteří vstřelili v lize nejvíce branek, se nedokázali v zápase prosadit i kvůli kvalitním zákrokům liverpoolského brankáře Pepeho Reiny.

11. KOLO ANGLICKÉ PREMIER LEAGUE

Arsenal - Newcastle 0:1 (45. Carroll), West Bromwich - Manchester City 0:2 (20. a 26. Balotelli), Liverpool - Chelsea 2:0 (11. a 45. Torres).