Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Veselý dal pod novým koučem 6 bodů. Wizards vyhráli

8:57
WASHINGTON - Basketbalisté Washingtonu přehráli ve středečním utkání NBA Charlotte 92:75 a už nejsou nejhorším týmem ligy.

Washington Wizards (vpravo Jan Veselý) foto: ČTK

Nový washingtonský kouč Randy Wittman poslal Jana Veselého do hry jako prvního náhradníka. Ostravský rodák odehrál 19 minut, nasbíral šest bodů, šest doskoků a tři bloky, ale opět měl problémy s fauly, jichž mu rozhodčí odpískali pět.

Washington proti oslabenému Charlotte předvedl nejlepší poločas v sezoně, když první půli vyhrál 48:28. V třetí části se Bobcats přiblížili na 13 bodů, ale víc jim Wizards nedovolili.

Střelecky domácí tým táhl Nick Young s 20 body, Andray Blatche přidal 17 bodů a deset doskoků. Kousek od triple-double byl na straně Charlotte Tyrus Thomas, který k 13 bodům nasbíral devět doskoků a devět bloků.

Nový kouč: Došel nám dech

Wizards zvítězili potřetí z osmnácti utkání, Charlotte má také tři vítězství, ale o prohru více, a tak jsou právě Bobcats aktuálně nejhorším týmem ligy.

"Musíme se dostat více do formy. V první čtvrtině jsme dali 31 bodů a vydrželi jsme v obraně soupeře presovat, ale pak nám trochu došel dech," řekl po utkání nový kouč vítězného celku Wittman.

Los Angeles Lakers po třech prohrách za sebou dokázali porazit městské rivaly Clippers 96:91. Lakers přitom ještě po třech čtvrtinách prohrávali, ale v poslední části Kobe Bryant nastřílel 12 ze svých 24 bodů, čímž pomohl Lakers k výhře.

Pau Gasol přidal ve vítězném mužstvu 23 bodů a deset doskoků, Andrew Bynum se dostal na 19 bodů. Nejlepším střelcem utkání byl hostující Blake Griffin s 26 body. Do sestavy Clippers se po zranění vrátil Chris Paul, který však zůstal jen na čtyřech bodech.

Washington Wizards (faulovaný Jan Veselý)
Washington Wizards (vpravo Jan Veselý)

Překvapením dne bylo vítězství New Jersey na palubovce Philadelphie, kde Nets vyhráli 97:90 po prodloužení. K výhře je dotáhl Deron Williams s 34 body a 11 asistencemi, Kris Humphries přidal 13 bodů a 19 doskoků.

Šňůru sedmí vítězství Houstonu přerušilo Milwaukee, které porazilo Rockets na jejich půdě 105:99. Milwaukee zvítězilo v Houstonu poprvé od roku 1999.

Poprvé v sezoně doma prohrálo Chicago, jež i s Derrickem Rosem v sestavě nestačilo na Indianu (90:95). V poslední minutě za stavu 90:92 se Rose v nájezdu rozhodl přihrát volnému Brianu Scalabrinovi, který však nepatří mezi vyhlášené střelce a trojku netrefil. Pacers doskočili míč a už si výhru pohlídali. "Svým spoluhráčům věřím. Myslím, že jsem se rozhodl správně," řekl Rose k přihrávce na obranného specialistu.