Veselý v NBA vyrovnal maximum, Wizards ale prohráli

12:22
NEW YORK - Český basketbalista Jan Veselý si deseti body na palubovce Utahu vyrovnal své střelecké maximum v NBA, k výhře Washingtonu ale nepomohl. Wizards ve čtvrtém venkovním zápase za sebou prohráli v Salt Lake City 100:114.

Washington Wizards (vpravo Jan Veselý) foto: ČTK

Jednadvacetiletý Veselý sice začal utkání na lavičce, s časem 25:26 stráveným na hřišti byl však pátým nejvytíženějším členem týmu. Český nováček v elitní soutěži proměnil pět ze sedmi střel, k tomu si připsal pět doskoků a jednu asistenci. "Když hraju dobře, ale prohrajeme, tak mě to netěší. Mám radost, jen když zvítězíme," řekl Veselý ke svému vyrovnanému maximu.

Utah šel do utkání proti Washingtonu s bilancí pěti porážek z posledních šesti zápasů a na mladém mužstvu Wizards si vybil svou frustraci. V poločase vedli domácí o 12 bodů a definitivně rozhodli ve třetí čtvrtině, v níž nastříleli 38 bodů.

K vítězství Jazzmanů přispěl 34 body Al Jefferson, jenž zaznamenal své sezonní maximum i díky čtrnáctibodové šňůře v druhé čtvrtině. "Vůbec jsme proti němu v prvním poločase nebojovali. Dělal si s míčem, co chtěl, a vypadalo to, že nám to vůbec nevadilo," postěžoval si kouč Washingtonu Randy Wittman.

Utah - Washington 114:100
(za hosty Veselý 10 bodů, 5 doskoků a 1 asistence).

Veselý hodnocení svého kouče podpořil. "Začátek se nám příliš nepovedl. Poté jsme se snažili dostat do zápasu, ale na vítězství už jsme neměli dost energie," uvedl český basketbalista, z jehož spoluhráčů se střelecky nejvíce dařilo čtyřiadvacetibodovému Johnu Wallovi.

LeBron James se nenechal znervóznit bučením příznivců Clevelandu a na palubovce, kde byl kdysi králem, dovedl 28 body Miami k vítězství 111:87. Hvězdný basketbalista se představil na hřišti Cavaliers potřetí od roku 2010, kdy odešel na Floridu, což mu mnozí jeho bývalí fanoušci nemohou odpustit.

Úřadující šampioni NBA z Dallasu porazili 82:75 Philadelphii, ačkoli prohrávali už o 15 bodů. O výhru Mavericks se nejvíce zasloužila jejich největší hvězda Dirk Nowitzki, jenž v druhém poločase nastřílel 24 bodů, tedy tolik, kolik hráči 76ers dohromady.

Nejhorší tým soutěže Charlotte dal teprve čtvrtou výhrou v sezoně svému majiteli Michaelu Jordanovi dárek ke 49. narozeninám. Bobcats zdolali 98:91 Toronto a sérii porážek ukončili po dlouhých 16 zápasech.