Veselého první body v NBA neodvrátily další prohru Washingtonu

10:00
SAN ANTONIO - Basketbalista Jan Veselý se poprvé v sezoně NBA zapsal mezi střelce. Jako první náhradník odehrál přes 21 minut s bilancí šesti doskoků a dvou bodů, Washingtonu ale k výhře nepomohl. Wizards prohráli v San Antoniu 79:92 a se dvěma výhrami z osmi zápasů mají nejhorší bilanci ve Východní konferenci. Spurs vyhráli pošesté za sebou a vedou Západní konferenci.

Orlando - Milwaukee 94:91
Philadelphia - Houston 123:117 po prodl.
Portland - Phoenix 90:89
Sacramento - Brooklyn 107:86
San Antonio - Washington 92:79
Utah - New Orleans 111:105

Český reprezentant za 21 minut a 40 vteřin na hřišti proměnil jeden střelecký pokus ze čtyř, doskočil šest míčů a přidal po jedné asistenci a zisku. Byl to jeho teprve druhý start v sezoně, v úterý zasáhl do posledních desítek sekund utkání proti Dallasu. Wizards na texaské půdě nezvítězili už 14 let. Tentokrát v první půli prohrávali až o 19 bodů, a přestože se ve třetí části dokázali přiblížit na tříbodový rozdíl, černou sérii neukončili. Hosté potom netrefili deset střel v řadě a Spurs už do konce zápasu drželi dvouciferný náskok.

"Jak to bylo 60:57, sesypali jsme se a předvedli šest nejhorších střel, jaké vůbec byly možné," řekl kouč Randy Wittman. "Dělali jsme chyby na obou koncích hřiště. Úplně jsme upustili od toho, co nás dostalo do hry," litoval autor 19 bodů Bradley Beal. Jako poslední tým v NBA se dočkal výhry Utah, který porazil 111:105 New Orleans. Tři hráči Jazz dali přes 20 bodů, nejvíce rozehrávač Gordon Hayward 27, jenž přidal i 10 asistencí.

Bodově nejatraktivnější zápas? Sixers porazili Houston 123:117

Bodově nejbohatší zápas středečního programu se hrál ve Filadelfii, kde domácí Sixers porazili Houston 123:117 po prodloužení. James Anderson k tomu přispěl osobním rekordem v podobě 36 bodů, jeho spoluhráč Tony Wroten při premiéře v základní sestavě dosáhl na první triple double v kariéře (18 bodů, 11 asistencí a 10 doskoků), což se v NBA nikomu nepovedlo od sezony 1970/1971. Houstonu nepomohlo ani 34 bodů a 12 asistencí Jeremyho Lina, který devíti trojkami vyrovnal klubový rekord.

Jen o jednu trojku méně dal rozehrávač Orlanda Arron Afflalo a s 36 body zaznamenal osobní maximum. Zejména jeho zásluhou Magic porazili Milwaukee 94:91. Ve šlágru Západní konference si Los Angeles Clippers poradili s Oklahomou 111:103. K výhře domácího týmu pomohl Blake Griffin 22 body a 12 doskoky, Chris Paul přidal 14 bodů a 16 asistencí. Druhé porážce Oklahomy v sezoně nezabránil ani výkon Kevina Duranta, který nastřílel 33 bodů a přidal 10 asistencí.

2. Oklahoma City 7 5 2 71,4
3. Minnesota 9 6 3 66,7