Venku z krize? Bývalý jednička Djokovič po půl roce vyhrál turnaj

18:35
Eastbourne - Srbský tenista Novak Djokovič získal druhý turnajový titul v letošním roce. Ve finále na trávě v Eastbourne porazil nejvýše nasazený hráč turnajovou dvojku Gaëla Monfilse z Francie 6:3, 6:4.

Novak Djokovič slaví vítězství nad Dominikem Thiemem na Turnaji mistrů. foto: Reuters

Třicetiletý Djokovič před Wimbledonem, kde bude usilovat o čtvrté vítězství, absolvoval turnajovou prověrku na trávě poprvé od roku 2010. Příprava na slavný grandslam v All England Clubu mu vyšla dokonale, ve čtyřech zápasech neztratil ani set a premiéru v Eastbourne proměnil v 68. turnajové vítězství.

A teď Wimbledon. Plíšková vyhrála generálku v Eastbourne

„Byl to můj první start v Eastbourne a doufám, lidi, že vás v příštích letech zase uvidím. Tohle byla ta nejlepší možná příprava na příští týden, tak doufám, že se od toho odrazím,“ řekl Djokovič na kurtu divákům.

Oblíbenec fanoušků Monfils po utkání, které trvalo jen hodinu a čtvrt, soupeři pogratuloval. „Dobrá práce, Novaku. Hráli jsme spolu počtrnácté a máme to 14:0. Opravdu dobrá práce,“ konstatoval.

Letos zatím Djokovič triumfoval jen na počátku ledna v Dauhá, v květnu pak na antuce v Římě ve finále podlehl Alexanderu Zverevovi. Ve světovém žebříčku postupně klesl až na současné čtvrté místo, zpět na vrchol mu má jako trenér pomoci slavný Američan Andre Agassi. Po finále v Eastbourne Djokovič potvrdil, že Agassiho v týmu doplní i bývalý přední chorvatský tenista Mario Ančič.