Velký triumf inline hokejistů. Češi mají titul

19:40
PARDUBICE - Čeští inline hokejisté slaví na domácím mistrovství světa IIHF v Pardubicích historický úspěch, když ve finále porazili Spojené státy americké 3:2 a získali premiérový titul. Oplatili tak pětinásobným šampionům loňskou těsnou finálovou porážku z Karlstadu.

Čeští inline hokejisté slaví branku foto: ČTK

Dosud měli Češi ze čtrnácti světových šampionátů na kontě dvě stříbra (2000 a 2011) a jeden bronz (2001).

Češi měli po 65 vteřinách štěstí, že brankáři Handlovi pomohla horní tyč, a následně sudí Virta a Friday neuznali v závěru a po posunutí české branky gól. Vedení tak slavili až v osmé minutě domácí, když Američané střídali, otevřeného prostoru využil Vozdecký, který prostřelil gólmana Redmanna.

Svěřenci trenéra Petra Hemského měli více šancí než soupeř, ale v 16. minutě bylo vyrovnáno, když se při vyloučení kapitána Tenkráta trefil Chavira. Vedení vrátil Čechům také v početní výhodě Besser, od jehož brusle se odrazilo do americké branky nahození Polanského. Náskok zvýšil v závěru druhé čtvrtiny po kombinaci Tenkráta a Koudelky Mojžíš.

Američané se snažili vrátit do hry, ale ztroskotávali na Handlovi. V 33. minutě trefil Polanský tyč a hráči USA se dočkali snížení sedm sekund před konce třetí čtvrtiny, když opět při Tenkrátovu trestu skóroval Chavira.

Češi v závěrečné části uhájili výsledek při Vlčkově vyloučení. O delší tlak v závěru připravilo Američany Walserovo vyloučení, pak hráli ještě při Mojžíšově pobytu na trestné lavici power play, ale gólman Handl odolal a jeho tým mohl začít slavit.

Výsledky MS v inline hokeji IIHF

Elitní kategorie:
Finále:
Česká republika - USA 3:2
(1:0, 2:1, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 8. Vozdecký (Demel), 20. Besser (Polanský), 24. Mojžíš (Tenkrát, Koudelka) - 16. I. Chavira (Gawrys, Beilsten), 36. I. Chavira (Beilsten). Rozhodčí: Virta (Fin.), Friday (USA). Vyloučení: 5:3. Využití: 1:2. Diváci: 5000.

O 3. místo: Kanada - Švédsko 13:7 (1:2, 5:0, 5:3, 2:2).

O 7. místo: Německo - Slovensko 9:0 (3:0, 4:0, 1:0, 1:0)

Konečné pořadí: 1. Česko, 2. USA, 3. Kanada, 4. Švédsko, 5. Finsko, 6. Slovinsko, 7. Německo, 8. Slovensko - sestup.

Nejlepší hráči turnaje: Brankář: Roman Handl, obránce: Tomáš Demel (oba Česko), útočník: Jose Cadiz Jr. (USA).

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...