6. dubna 2015 13:05, aktualizováno  16:22 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Na fotbalisty Fenerbahce prý útočili
teroristé. Turecká liga je přerušena

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Autobus fotbalistů Fenerbahce napadli neznámí útočníci. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Autobus fotbalistů Fenerbahce napadli neznámí útočníci. | foto: Reuters
ISTANBUL Turecká fotbalová liga je na týden přerušena kvůli sobotnímu střeleckému útoku na klubový autobus Fenerbahce Istanbul. Vedení soutěže tak rozhodlo po schůzce s tureckým ministrem mládeže a sportu Akifem Cagatayem Kilicem. Společně budou nyní hledat opatření, která by podobným incidentům v budoucnu zabránila. Informuje o tom CNN Türk.

„Šlo o teroristický čin. Jeho cílem nebylo jen Fenerbahce, ale celý turecký sport. Proto jsme se rozhodli odložit všechna ligová a pohárová utkání tohoto týdne,“ řekl na tiskové konferenci předseda ligy Yildirim Demiroren.

O přerušení ligy požádalo i vedení Fenerbahce, jehož klubový autobus s hráči byl při návratu z ligového utkání na hřišti Rizesporu zasažen střelbou z brokovnice neznámého útočníka. Při útoku byl zraněn řidič autobusu.

Klub ve svém prohlášení označil incident za pokus o atentát a dal ho do souvislosti s nepřátelskou kampaní proti Fenerbahce. Devatenáctinásobný mistr Turecka byl loni potrestán za ovlivňování výsledků a na dva roky vyloučen ze soutěží UEFA.

Autobus fotbalistů Fenerbahce napadli neznámí útočníci.
Autobus fotbalistů Fenerbahce napadli neznámí útočníci.

„Fotbal se dostal do bodu, kdy je prolévána krev. A dokud se útok nevyšetří, neměla by soutěž pokračovat,“ stojí v klubovém prohlášení. „V tuto chvíli pro nás liga není důležitá. Nejdůležitější je lidské zdraví,“ dodalo Fenerbahce.

Horké chvilky popsal pro Český rozhlas obránce Fenerbahce Michal Kadlec. „Nejprve mě napadlo, že máme defekt, ale viděl jsem našeho doktora, že běží dopředu k řidiči. Všechno se seběhlo hrozně rychle. Naštěstí řidič autobus i přes šok dokázal zastavit a zabránil tak větší tragédii,“ řekl Kadlec.

Fotbalový svaz odložil i pohárová utkání včetně úterního zápasu Fenerbahce s Mersinem. Přerušení se týká 27. ligového kola, které by se mělo dohrávat v náhradním termínu.

ČTK, Lidovky.cz
  • 0Diskuse

Fotbalové soutěže

Premier League - 23. kolo

31.01 Bournemouth 20:45 Crystal Palace
31.01 Burnley 20:45 Leicester
31.01 Swansea 20:45 Southampton
31.01 Sunderland 20:45 Tottenham
31.01 Arsenal 20:45 Watford
31.01 Middlesbrough 20:45 West Bromwich
31.01 Liverpool 21:00 Chelsea
01.02 West Ham 20:45 Man City
01.02 Stoke 21:00 Everton
01.02 Man United 21:00 Hull

Premier League - 22. kolo

21. 01. Liverpool 2 : 3 Swansea
21. 01. Crystal Palace 0 : 1 Everton
21. 01. Stoke 1 : 1 Man United
21. 01. West Bromwich 2 : 0 Sunderland
21. 01. Bournemouth 2 : 2 Watford
21. 01. Middlesbrough 1 : 3 West Ham
21. 01. Man City 2 : 2 Tottenham
22. 01. Southampton 3 : 0 Leicester
22. 01. Arsenal 2 : 1 Burnley
22. 01. Chelsea 2 : 0 Hull

Barclays Premier League

Tým Z V R P S B
1. Chelsea FC 22 18 1 3 47:15 55
2. Arsenal FC 22 14 5 3 49:23 47
3. Tottenham Hotspur FC 22 13 7 2 45:16 46
4. Liverpool FC 22 13 6 3 51:27 45
5. Manchester City FC 22 13 4 5 43:28 43
6. Manchester United FC 22 11 8 3 33:21 41


REGISTRACE NA SERVERU LIDOVKY.CZ, NEVIDITELNÉM PSU A ČESKÉ POZICI

SMS Registrace

Diskuse LN jsou pouze pro diskutéry, kteří se vyjadřují slušně a neporušují zákon ani dobré mravy. Registrace je platná i pro servery Neviditelný pes a Česká pozice. více Přestupek znamená vyřazení Vašeho telefonního čísla z registrace a vyřazený diskutér se již nemůže přihlásit ani registrovat pod stejným tel. číslem. Chráníme tak naše čtenáře a otevíráme prostor pro kultivovanou diskusi.
Viz Pravidla diskusí. schovat

Jak postupovat

1. Zašlete SMS ve tvaru LIDOVKY REG na číslo 900 11 07. Cena SMS za registraci je 7 Kč. Přijde Vám potvrzující SMS s heslem.

2. Vyplňte fomulář, po odeslání registrace můžete ihned diskutovat

Tel. číslo = login,
formát "+420 xxx xxx xxx"
Kód ze SMS je rovněž heslo
Vaše příspěvky budou označeny Vaším jménem, např. K. Novák.
* Nepovinný.
Odesláním souhlasíte s Pravidly diskusí.

Přestěhovali jste se?
Přestěhovali jste se?

Nové kamarádky v okolí najdete na eMimino.cz.