19. září 2013 23:47 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Ve Freiburgu to byl infarktový
zápas, hodnotil Kovář

Brankář Přemysl Kovář z Liberce | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Brankář Přemysl Kovář z Liberce | foto: ČTK
FREIBURG (od našeho zpravodaje) Tvrdá střela. Mehmedi z Freiburgu napálil míč z dálky, liberecký brankář Kovář si na střelu sáhl, ale srazil ji jen do vlastní sítě. Nešťastná chvíle pro Liberec, který po půlhodině hry prohrával v úvodním zápase Evropské ligy 0:2. "Tenhle zákrok si za rámeček nedám. Nakonec ale máme bod, pro který jsme do Freiburgu jeli," řekl Přemysl Kovář.

Jaké je vaše hodnocení zápasu?Zase jsme si to udělali zbytečně těžké. V prvním poločase jsme soupeře pustili do dvougólového vedení. V přestávce jsme si řekli, že nemáme co ztratit. A ve druhém poločase jsme Freiburg přehrávali, byli jsme hodně na balonu a měli jsme spoustu šancí. Ještě byla velká škoda, že Rabušic v závěru neproměnil šanci, že bychom utkání otočili. To by byl takový hřebíček do rakve domácího týmu. Nakonec si ale myslím, že za remízu musíme být rádi, protože domácí v 94. minutě spálili jasnou tutovku. To se mi hodně ulevilo.

Reportáž z utkání

Byl to extrémně infarktový zápas, souhlasíte?Určitě, i já jsem to tak viděl. I pro diváky to bylo atraktivní utkání. Hrálo se nahoru dolů. Oba týmy chtěly vyhrát a nakonec dopadlo remízou, která je asi zasloužená. Jeli jsme si pro bod, máme ho a jsme za to rádi.

Jak jste viděl gól na 2:0, který jste pustil z dálky?Ten gól si rozhodně za rámeček nedám. Tyhle balony ale lítají jako ...... Střelu jsem viděl, bohužel jsem ji nedokázal vytěsnit. Příště musím být lepší.

Co znamená bod z Freiburgu do dalších bojů?Já to považuju za dobrý výsledek, zvlášť po tom nepovedeném prvním poločase. Je to pro nás výborný odrazový můstek.