Pohár: Sparta remizovala v Mladé Boleslavi 1:1

17:53aktualizováno  19:58
MLADÁ BOLESLAV - Remízou 1:1 vstoupili do čtvrtfinále Poháru České pošty fotbalisté Mladé Boleslavi a Sparty. Obhájce loňského vítězství z Boleslavi šel do vedení v 17. minutě po trefě Janíčka, hosté srovnali za čtyři minuty zásluhou Přikryla. Odveta se hraje příští středu na Letné a Boleslav musí alespoň jednou skórovat, pokud chce pomýšlet na postup mezi nejlepší čtyři týmy soutěže.

Mladá Boleslav - Sparta (Jakub Brabec) foto: ČTK

Výsledky čtvrtfinále:

FK Mladá Boleslav - Sparta Praha 1:1 (1:1)
Branky: 17. Janíček - 21. Přikryl. Rozhodčí: Bílek - Ubias, Pilný. ŽK: Janíček, Brunclík, Dimitrovski - Hušbauer, Grajciar, Matějovský. Diváci: 3786.

Dynamo České Budějovice - Baumit Jablonec 0:0
Rozhodčí: K. Hrubeš - Mencl, T. Kovařík. ŽK: Řepka, Javorek, Lengyel, Otepka - Lafata, Loučka, Piták. Diváci: 743.

Olomouc - Baník Ostrava 2:1 (1:0)
Branky: 21. Tomeček, 52. Jirouš z pen. - 64. Fantiš. Rozhodčí: Adámek - Blažej, Zeman. ŽK: Velner (Ostrava). Diváci: 3811.

Teplice - Slovan Liberec 1:1 (0:0)
Branky: 73. Jindráček - 75. Šural. Rozhodčí: Proske - Santarius, Tacina. ŽK: Ježdík - Janů. Diváci: 2013.

Středočeši si dnes po osmifinálovém vyřazení mistrovské Plzně rázně vyšlápli i na Spartu. Boleslav jako by dál žila z říjnových vzpomínek, kdy na Letné vyhrála o tři branky: už ve třetí minutě nebezpečně hlavičkoval Štohanzl, brankář Vaclík pak dobře vyběhl proti Zahustelovi a krátký byl až na Janíčkovu ránu v 17. minutě. Vaclík tak po dvou vychytaných čistých kontech poprvé v mistrovském utkání za Spartu inkasoval.

Spartě mohlo být mnohem hůř: domácí se totiž hodně zlobili chvíli po první vstřelené brance, že sudí nevyloučil stopera Jakuba Brabce za stažení unikajícího Mareše a místo toho nechal pokračovat hru. Pražany vrátil do hry zkrat domácího brankáře Šedy: v lize pouze náhradník jedničky Millera neudržel lehkou střelu a dorážející Přikryl, který se v lize prosadil i v minulých zápasech se Žižkovem a Ostravou, vyrovnal.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Hosté viditelně toužili po tom, aby si z města automobilů popáté za sebou odvezli výhru. Když Vaclík na začátku druhé půle skvěle zakročil proti pokusu Kúdely, mohl ligového lídra poslat do vedení Krejčí, který křížnou střelou těsně minul. Atraktivní duel s hektickými momenty před oběma brankami nakonec vítěze neměl. Boleslav v pohárové soutěži neprohrála už pojedenácté za sebou, ale remíza ji příliš těšit nemohla.

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...