Vary zdolaly Vítkovice a odrazily se ze dne

21:10
KARLOVY VARY - Hokejisté Karlových Varů zvítězili v předehrávce 33. kola extraligy nad Vítkovicemi 3:1 a posunuli se z posledního místa o dva body před Mladou Boleslav. Vítěznou branku dal v 56. minutě v přesilovce Petr Kumstát, který si 17. trefou v sezoně upevnil pozici nejlepšího střelce soutěže. Výsledek potvrdil ještě 51 sekund před koncem v power play Václav Skuhravý.

ilustrační foto foto: ČTK

Utkání, které se hrálo i přes státní smutek, předcházela minuta ticha k uctění památky zesnulého exprezidenta Václava Havla.

Do první šance se dostal v šesté minutě v přesilovce při Sedlákově vyloučení karlovarský bek Mocek, ale z dobré pozice minul branku. Druhou početní výhodu po Klimkově faulu už domácí využili, když Gřegořkovu přihrávku tečoval z mezikruží nechytatelně nad Málkovu vyrážečku.

Vary - Vítkovice 3:1

Branky a nahrávky: 11. Košťál (Gřegořek), 56. Kumstát (Gawryletz, Pech), 60. Skuhravý (Zaťovič) - 29. Strapáč (Klimek, Kudělka). Rozhodčí: Šindler, Lacina - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 4:8, navíc Klimek (Vítkovice) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 3549.

Karlovy Vary: Salfický - Gřegořek, Gawryletz, Gulaši, Mocek, J. Látal, Prošek, Gründling - Skladaný, Skuhravý, Dej - Kumstát, Pech, Košťál - Mikeska, T. Sýkora, Zaťovič - Kuběna, Zucker, Vachovec. Trenéři: Baďouček, Pešout a Kněžický.

Vítkovice: Málek - Malík, Kudělka, Voráček, Punčochář, Sedlák, Ovčačík, L. Kovář - Walker, Burger, Klimek - Štefanka, Húževka, Pabiška - Šedivý, Strapáč, J. Káňa - T. Káňa, Pohl, Szturc. Trenéři: Trličík a Moták.

Hra se pak na několik minut přerušila, protože fanoušci v charitativní akci zasypali led plyšáky pro dětské domovy v takovém množství, že úklid i za pomoci domácích hráčů se protáhl. Vítkovice si při přesilovce výraznější možnost nevypracovaly a další početní výhodu domácích přerušil brzy nedovoleným zákrokem Pech.

Do druhého dějství zamíchal vítkovický trenér Trličík složením útoků, ale nejdříve mohl zvýšit Kumstát. Nejlepší střelec extraligy se dostal za obranu hostů, Málek však jeho blafák do bekhendu vystihl. Ve 29. minutě bylo naopak vyrovnáno, když při vyloučení Skuhravého dorážel před Salfickým po Klimkově střele Strapáč.

Ostravané převzali iniciativu a otočit stav mohl opět Strapáč, Salfického ale nepřekonal. Pak o sobě dali vědět i domácí a Málek pochytal střely Deje i dorážku Skladaného. Vítkovice se ubránily i následně při trestu Jana Káni, který pak zahrozil v úvodu třetí třetiny.

Málek měl zase práci po pokusech Gawryletze a Gřegořka, Energie nevyužila ani dvě přesilovky při Strapáčových trestech. Salfický zase musel řešit šanci Šedivého. Karlovy Vary ve svém prvním utkání po reprezentační pauze dokázaly navázat na předchozí výhru nad Libercem, když při Klimkově trestu lehce tečoval Gawryletzovu střelu Kumstát.

Ostravané ztratili zápas v oslabeních stejně jako v úterý na Spartě, kde prohráli 2:5 po čtyřech inkasovaných gólech v přesilovce soupeře. V závěru při power play získal puk Zaťovič a Skuhravý definitivně rozhodl.