Vary se na Kladně neprosadily, rozhodl Jágr

20:38aktualizováno  20:55
KLADNO - Hokejisté Kladna dokázali v předehrávce 26. kola extraligy udolat Karlovy Vary 3:0. Před nejnižší návštěvou od příchodu zámořských hvězd do kladenského týmu (3137 diváků) byl stav do poloviny zápasu bezbrankový, pak se prosadil obránce Marek Židlický, jenž následně asistoval i u gólů Jaromíra Jágra a Tomáše Plekance. Gólman Jan Chábera vychytal první čisté konto v sezoně.

Kladno - Karlovy Vary (Jágr) foto: ČTK

Středočeši byli podle očekávání od začátku aktivnější a brzy začali zaměstnávat karlovarského hrdinu posledních kol Závorku, jenž v minulých třech zápasech vychytal dvakrát nulu. Domácí se však mohli záhy přesvědčit, že nešlo o náhodu.

Kladno - K. Vary 3:0

Branky a nahrávky: 32. Židlický (Jágr, Plekanec), 47. Jágr (Černošek, Židlický), 58. Plekanec (Židlický). Rozhodčí: Šindler, Blecha - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 3137.

Kladno: Chábera - Židlický, Černošek, Majeský, Piskáček, L. Procházka, Doudera, Macholda, Mocek - Jágr, Plekanec, Patera - Bicek, Melka, Hlaváč - Kuchejda, Dragoun, Kuchler - Eberle, Lukáč, M. Látal. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

Karlovy Vary: Závorka - D. Nosek, J. Drtina, MacDonald, Gulaši, Grman, Gründling, Jan Látal - Kumstát, Zaťovič, Pech - V. Polák, Vachovec, J. Doležal ml. - Zucker, Skuhravý, Skladaný - Pohl, Heřman, Koštál - od 25. navíc T. Káňa. Trenéři: Žemlička, Kverka a Kněžický.

Nejprve na něm ztroskotal osamocený Melka. Ve čtvrté minutě následovala přesilovka Rytířů po Košťálově faulu a na strážci branky Energie si v dobrých pozicích vylámali zuby Jágr, když zakončoval bekhendem poté, co mu odskočil kotouč, a také Dragoun při ráně z kruhu pro vhazování. Na obou si Závorka smlsnul díky pohotové lapačce. Po skončení trestu pálil Kuchejda, Závorka si puk srazil pod nohy a chvíli ho neměl pod kontrolou, ale domácí toho nestihli využít. Příklepem z mezikruží se poté připomněl Hlaváč, Závorka byl však opět připravený.

Přestože Kladno mělo v první části jasnou střeleckou převahu (18:9), stav se do přestávky neměnil.

Hned zkraje druhého dějství dostala touha Západočechů po bodovém zisku trhlinu v podobě zranění nejlepšího střelce a druhého nejproduktivnějšího hráče týmu Kumstáta, jenž po naražení do hrazení za Cháberovou brankou opustil kluziště až za pomoci maséra. Po polovině zápasu přišel Gulašův prohřešek a následně také první gól, když jako první pohnul ukazatelem skóre díky tečované ráně od modré čáry Židlický.

Třetí část hry dlouho plynula v podobném duchu jako ta druhá a příliš šancí v ní k vidění nebylo. V 47. minutě ale jako kdyby chtěl všem přítomným vynahradit některé hluché okamžiky svou parádou Jágr. Nejprve přešel na útočné modré čáře přes Gründlinga a následně lehkou střelou poslal v souboji nervů puk za Závorkova záda.

Šest minut před koncem mohl hosty vrátit do hry Skladaný, jenže nedal. Na začátku 58. minuty sáhl hostující kouč Žemlička ke hře bez brankáře, a přestože se Karlovarští na chvíli usadili v útočném pásmu, nakonec jejich odvahu potrestal třetím gólem Plekanec.